Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Komoly a helyzetem, lehet-e...

Komoly a helyzetem, lehet-e változtatni rajta? Esetleg valami formanyomtatvánnyal?

Figyelt kérdés
Laikus vagyok, nem tudom, hogyan működik a rendszer. Szeretném tudni, hogy hogy akadályozhatom meg, hogy a mostohaszülőm ne kaparintsa meg a vagyon felét? Sokaktól azt hallottam, hogy ha eltelik 5 év, automatikusan jogosult lesz a mostoha a fél házra, és ha eltávozna a szülőm, akkor itt a fele az övé lenne, pedig nekem semmi közöm hozzá, összeférhetetlen, igénytelen, koszos ember. Fontos lenne nekem igazi hozzáértők válaszai, mert hosszú ideje nem alszom nyugton emiatt.

2018. dec. 12. 17:31
 1/1 anonim válasza:
Ha a szülő még életében ajándékozási szerződéssel rádiratja a házat, akkor a másiknak nem jár semmi. Illetve ha végrendelkezik és ebben téged jelöl meg egyedüli örökösnek, akkor csak a köteles rész jár neki az ingatlanból (ha van), amit szerencsés esetben ki tudsz neki kpban fizetni.
2018. dec. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!