Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Először fogok adókedvezményt...

Először fogok adókedvezményt kapni, hogy is néz majd ki pontosan?

Figyelt kérdés

Laktóz érzékenységet állapítottak meg. Holnap lesz még egy vizsgálat, és utána kapok róla egy igazolást.

Ezt leadom a műszak vezetőknek és elintézik nekem, ez tiszta.

De mi lesz ha meló helyet váltók? Ez az első helyen, pályakezdő vagyok. Ott is újra ezt meg kell igényelni? Vagy ez már automatikusan járni fog ha egyszer megkapom? Illetve betegségek esetén x évente kötelező felülvizsgálat van hogy jár-e még?


2018. dec. 17. 11:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem adod le a műszakvezetőnek, meg senkinek. Az igazolást meg kell tartanod, és ha a NAV ellenőriz, be kell muatnod. A munkáltatónek semmi köze az egézségügyi állapotodhoz, hogy pontosan milyen jogcímen kapod a kedvezményt. Kapni fogsz/kérned kell a munkáltatótól egy nyilatkozatot, amin kéred a kedvezményt,m és büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, hogy a kedvezményre valóban jogosult vagy. A munkáltató nem vonható felelősségre, ha mégis hazudnál.

Munkahelyváltásnál ugyanez. Az igazolás nálad marad, és újból leadsz egy nyilatkozatot. Ezt amúgy minden évben le kell adni.

Hogy lesz e felülvizsgálat, az attól függ, mi lesz az igazoláson. Nekem más típusú betegségem van, az én igazolásom végleges, de létezik olyan is, hogy x időre adják, és aztán újat kell kérni, nem tudom, a laktóz milyen, majd meglátod.

Bár írod, hogy ez az első munkahelyed, de diákmunkád se volt korábban? Mert visszamenőleg 5 évig meg lehet igényelni a kedvezményt, ha a betegség már akkor is fennált. Minden bevételre, amiből szja-t vontak, és a diákmunka is ilyen.

2018. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!