Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a rendelést 1 órán belül...

Ha a rendelést 1 órán belül emailben lemondtam és 4 nap múlva kiszállították akkor jogosan várom el hogy a lemondáshoz képest 14 napon belül fizessék vissza?

Figyelt kérdés

Media Marktól rendeltem dec 10.-én estefelé valamit. 1 órán belül írtam emailt hogy töröljék a rendelésemet.


4 nap múlva, meghozta a postás akinek mondtam hogy az említettek miatt nem veszem át, ezt rá is íratta velem a papírra és elvitte.


Ma, 7nappal később írt a Media Markt hogy amint visszaérkezik hozzájuk, utalják a pénzt.


Én úgy gondolnám, hogy mivel egy pillanatig sem volt a birtokomban és eleve ők küldték ki fölöslegesen az lenne jogilag is elvárható hogy 14napon belül (elállási jog szerint) visszautalják.


Szerintetek?



2018. dec. 17. 18:23
 1/2 A kérdező kommentje:
pontosítás: arra akartam kilyukadni hogy szerintem nem kell megvárni amíg kitudja mikorra visszaérkezik nekik
2018. dec. 17. 18:24
 2/2 belapus ***** válasza:
100%

"12. A vállalkozás kötelezettségei a fogyasztó elállása vagy felmondása esetén


23. § (1) Ha a fogyasztó a 22. §-nak megfelelően eláll az üzlethelyiségen kívül kötött vagy a távollevők között kötött szerződéstől, a vállalkozás haladéktalanul, de legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket is."


De ugyanennek a paragrafusnak a 4. pontja szerint...


"(4) Termék adásvételére irányuló szerződés esetén a vállalkozás mindaddig visszatarthatja az (1) bekezdésben meghatározott összeget, amíg a fogyasztó a terméket vissza nem szolgáltatta, vagy kétséget kizáróan nem igazolta, hogy azt visszaküldte; a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni. Nem illeti meg a vállalkozást a visszatartás joga, ha vállalta, hogy a terméket maga fuvarozza vissza."

2018. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!