Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi értelme az ajándékutalványo...

Mi értelme az ajándékutalványoknak?

Figyelt kérdés
Miért ad valaki 10 000 Ft értékű utalványt egy adott üzletbe? A 10 000 Ft önmagában értelmesebb... valaki azt hiszi ettől személyesebb lesz az ajándék?
2018. dec. 25. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem rossz dolog. Például anyuka szeretne venni a 17 éves lányának karácsonyra ruhát, de nem szeretne mellényúlni ezért vesz 10.000 forintért ajándékkártyát a H&M-be. Így csak kizárólag ruhára tudja költeni, plusz legalább vette a fáradságot és elment az üzletbe érte. Nekem általában az a bajom ha valaki pénzt ad karácsonyra, hogy nem foglalkozott az üggyel minimálisan sem, csak előkap a tárcájából egy 10-est aztán Boldog Karácsonyt... Nekem ez rosszul esik és sértő. Inkább egy 500 forintos jelképes dolgot kapjak, de az tényleg szívből jöjjön.
2018. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
88%
Szerintem azért, hogy azt mindenképpen ajándékra költse és ne tegye bele a többi pénze közé, amiből élalmiszert, tisztítószert és ilyeneket vásáról
2018. dec. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
lletve van aki nem szeret pénzt adni.
2018. dec. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván, ha értékpapírként kezeljük, a korlátozott felhasználhatósága, és a tény miatt, miszerint nem adnak vissza belőle, a gyakorlatban kevésbé értékes, mint 10.000 forint.

Viszont az ajándékozó ezzel biztosítani tudja mind a maga, mind az ajándékozott számára, hogy tényleg valami hasznos dolgot adott. Mellényúlni meg nem nagyon tud, hacsak nem olyan üzletbe vásárol kupont, ahová az illető nem jár, vagy akkora címletben, amit egyszerre nem tud/akar elkölteni.

A pénznél szerintem személyesebb. Ha az, akitől kapom, tudja, hogy az adott üzletbe szoktam járni, esetleg van valami, amit ott megvennék, az már önmagában több figyelmességről árulkodik, mint az, hogy egy borítékba becsúsztatnak 10.000 forintot az ajándékátadás előtt 10 perccel. Bizonyos kor és érettség felett az ember többre értékeli a szándékot, mint azt, hogy mit kapott.

2018. dec. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Az ajándékutalvány megszabadít attól a rossz érzéstől, hogy "miért erre költöm a pénzt?".
2018. dec. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!