Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell adni borravalót pizzafutá...

Kell adni borravalót pizzafutárnak vagy más ételfutárnak? Rendeltünk családi pizzát,3500 Ft. Volt kereken, annyit is fizettem a futárnak, aztán megkérdezte nővérem mennyi borravalót adtam neki, mire feleltem, hogy semennyit.

Figyelt kérdés

Kaptam az ívet, hogy illő lett volna.


Én is futár vagyok, illetve gyógyszert szállítok, nem keresek túl sokat, mint ahogyan a pizzafutár sem, de mégsem kapok borravalót szinte soha. Nagyon ritka, ha ad valaki, de az is max. 500 Ft. egy hónapban jó eséllyel.


Miért is adtam volna borravalót, amikor alapból ilyen drága volt a pizza és ezért dolgozik? Én is a fizetésemért vállaltam a munkám, nem is várnom el a borravalót.


Nem értem az összefüggést. Mondhatni én is fillérekért dolgozom borravaló nélkül, én viszem be a ládákat a gyógyszertárba, stb, de egy fillért sem kapok. Akkor miért kellene adjak egy ételfutárnak, aki csak a ház előtt áll meg és semmi mást nem csinál?


2018. dec. 30. 18:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Én általában felkerekítem az összeget, így adok borravalót. pL. Ha 3800 forintot fizetek akkor adok 4000 forintot. De legutóbb úgy jártam, hogy nem is néztem mennyi is az a felkerekítés. Amikor odaadtam a 4000 forintot, hogy " nem kell visszaadni" először nem értettem, hogy a futár miért sértődött meg, miért jött azzal, hogy nem kell, visszaadja a visszajárót. Később esett le, hogy a kerekítés csak 20 forintot jelentet. Na akkor látva a futár hisztijét,én jót nevettem, bár bosszankodtam is, hiszen nem vagyok köteles borravalót adni. Főleg ha előző nap ugyanott rendeltem, és akkor 400 forint borravalót adtam.
2018. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
19%

Bizonyos szakmák esetén szokás adni. Ilyen az ételfutár is, főleg, hogy a legtöbb a jattból él.


Nem gond ha nem adsz, de ne csodálkozz, ha legközelebb hideg lesz a pizza, vagy lesz benne nyál, fanszőr, fika,...

2018. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha bármi is lenne benne, ami látható, vagy hideg lenne, ebben az esetben rögtön visszaküldeném a futárral, vagy visszavinném a pizzériába és visszakérném a pénzt. Én sem köpök a gyógyszeres dobozokba, másrészt pedig a pizzafutárkodás nem szakma.
2018. dec. 30. 18:47
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Mi ma 4420-ért rendeltünk és ötezret adtunk. A kajafutároknak szoktak adni és kész. Nincs ezen mit puffogni, a futárt nem érdekli, hogy te mennyit keresel.
2018. dec. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha adsz adsz, ha nem adsz nem adsz. A futár így is úgyis várni fogja. Én akkor adok, ha elégedett vagyok, gyorsan kihozzák, vagy felhozza az emeletre lift nélkül.


De olyan is volt már aki felhívott, hogy menjek le, aztán még húzta a száját forintra kiszámolt összegen. Én meg úgy voltam, hogy kapja be, pont azért rendelek pizzát, hogy ne kelljen felöltöznöm és az utcára mennem. Akkor már boltba is elsétálok.

2018. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem kötelező adni még a kajafutároknak sem. Én eddig mindig adtam, és nem keveset. Ennek ellenére sokszor járok úgy, hogy nem azt kapom amit kértem.

Pl.

- 2 üveg coca colát kértem, hozott a futár 1 üveg pepsit, hogy csak az van.. Mondom neki, hogy rendelésnél ezt közölni kell, de akkor is 2 üveg járna nem 1 üveg.."Jaj, bocsi, az ott maradt, visszamenjek érte?"

- túrógombócról kifelejtették a tejfölt, és a túrót.

- Hawai pizza helyett, fokhagymás, szalámis pizza jött, mert félrenézték a rendelést. ( na ezt nem fogadtam el, és majdnem 2 órát vártam a pizzámra)

Azt hiszem ez volt az utolsó, hogy rendeltem tőlük)

Azóta ha rendelek bárhonnan csakis úgy, hogy én magam megyek el érte. Vagy előre fizetek bankkártyával, és nem adok borravalót, mivel nem kell fizetni sem neki.

2018. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Az ügyfelet sem érdekli mennyit keres a futár. Részemről nem jár a borravaló, ha 40ezret keresne bruttóban sem érdekelne. Annyit kap, amennyibe kerül a kaja és kész.
2018. dec. 30. 19:10
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

ma 18:55

Igazad van. A futárt nem érdekli, hogy más mennyit keres. Mondjuk engem sem érdekel, hogy a futár mennyit keres. Nem köteles senki borravalót adni.

2018. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell, a többség ad valamennyit. Pont úgy, mint ahogy a pizzériában ha beülök. (hacsak a számlához nem írják hozzá automatikusan.)
2018. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Ez ilyen rossz beidegződés hungáriában hogy borravalót a futárnak...meg a férfi fizessen a nő helyett.


Welcome 2019 emberek :D

2018. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!