Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet belőle bajom ha nem...

Lehet belőle bajom ha nem veszem át a csomagot?

Figyelt kérdés

Alzáról rendeltem egy fejhallgatót , de közben meggondoltam magam utána olvasgatva a termékről.

(Tudom , tudom vásárlás előtt kellett volna komolyabban utána nézni)

A rendelést már nem tudom törölni , és tegnap jött az email is hogy a futárnak átadták, kiszállítás jan 2.

Utánvéttel rendeltem 16e FT-ért.



2018. dec. 31. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell átvenned, küld vissza, max megindoklod az áruháznak miért nem kellett, én is voltam így velük, de nekem egy csomagba volt olyan dolog amit vissza akartam mondani, de úgy nem vehettem át, szval ment vissza a pack.
2018. dec. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Szóval előbb megrendeled, utána olvasgatsz róla.

érdekes, én pont fordítva szoktam: előbb megnézem, hogy mit is akarok rendelni, aztán megrendelem.

Az internet NEM JÁTSZÓTÉR!!


Az elállási jog nem arra lett kitalálva, hogy webáruházat (csomagolás, számlázás, annak sztornózása, stb., futárt, stb feleslegesen dolgoztass - hanem azért, hogy ha nem olyan terméket kaptál, mint amilyennek az interneten hirdették, akkor vissza tudd küldeni. ÁSZF (Általános Szerződési Feltételek)


"1. Fogyasztó

A Fogyasztó jogosult a szerződéstől 14 napon belül elállni, mely időtartam a szerződés létrejöttével kezdődik, ez a nap kezdődhet:

- a. a termékek átvételétől (adásvételi szerződés estén);

- b. az utolsó kiszállítás átvételétől (többféle termék adásvételi szerződése / többféle alkatrész kiszállítása esetén); vagy

- c. az első szállítás átvételétől (folyamatos teljesítésű szerződés esetén).


A Fogyasztó akként állhat el a szerződéstől, hogy az itt található online űrlapot kitölti és elküldi. Amint a Fogyasztó elküldte a kitöltött űrlapot, azt az Alza írásban késedelem nélkül visszaigazolja."



Egyébként meg nem ártott volna elolvasni az ÁSZF-et, hiszen abban benne van a kérdésedre a válasz:

"i. A Fogyasztó köteles arányosan megfizetni a szerződéstől való elállás időpontjáig igénybe vett szolgáltatások árát. " (azaz, ha nem veszed át, akkor a szállítás díját követelhetik rajtad)

2018. dec. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Tehát nem vagy "köteles" átvenni a csomagot-viszont elvileg követelhetik a szállítási költséget-de nem fogják mert a webshopoknak olyan szerződésük van a futárcégekkel,postával hogy jóval olcsóbban szállítanak nekik,úgyhogy azért az ~1000 valahány forintért nem fognak perelni,végrehajtást kezdeményezni mert bele van számolva az esetleges veszteségbe.

Viszont pl. lehet hogy az Alzánál feketelistára kerülhetsz ha legközelebb megint rendelnél tőlük...

Dolgoztam csomagos postásként,az egyik neves érmekibocsájtó cégnek ládaszámra (több száz küldemény) vittem vissza az át nem vett érmeket,az ott dolgozóknak a szemük sem rebbent a mennyiség láttán,hozzá voltak szokva pedig elvileg milliós veszteségnek számíthatott...

2018. dec. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utánvéttel nem árt vigyázni! Én konyhai kiegészítőket rendeltem,fe túl hamar összeállta csomag,és nem tudtam átvennia foxpost meg nem őrizte. A csomag visszament és nem csak a szállítási árat szedték be. Mielőtt bármi is van nézz/érdeklődj utána!
2023. júl. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igaz ez nen alza volt,de nem lehet tudni. 4-es voltam
2023. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!