Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Titeket is aggaszt, hogy az...

Titeket is aggaszt, hogy az árak egyfolytában emelkednek?

Figyelt kérdés
Mindig csak 5-10-20 forintokkal, de elértük, hogy egy rágó nem telik ki 100 ft-ból. Egy mozijegy, vagy pizza meg 1300-ból. És a fontosabb élelmiszereket még nem is említettem. 5 év múlva 400 forint lesz egy kiló kenyér? Vagy bevezetnek a forint helyett is egy új fizetőezközt, mint anno a pengő helyett?

2019. jan. 6. 05:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ha csak 2-3%-kal emelkednek az árak akkor az nem zavar főleg ha az én fizetésem nagyobb arányban nő mint a rágó és a mozijegy ára. Alacsony mértékű inflációnak gazdaságélénkítò hatása van.
2019. jan. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Az árak mindig nőnek, ez normális. 80 éve is nőttek, 30 éve is nőttek, most is nőnek. A kérdés csak az, hogy nő-e a fizud is :)
2019. jan. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Az, hogy az árak nőnek annyira nem aggaszt, ez egy természetes folyamat.


Az sokkal jobban aggaszt, hogy a bérek nem olyan arányban nőnek, mint az árak - annak ellenére, hogy fellendülés van a gazdaságban. Recesszió lesz mindenki be fog xarni. De hát tudjuk, Magyarország jobban teljesít!

2019. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nem, mert a fizetés sokkal jobban nő mint az árak.
2019. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Jó, de ha a fizetések is folyamatosan nőnek, akkor lesz olyan, hogy a mama nyugdíja 62 milliárd forint, és alig futja parizerre?
2019. jan. 6. 14:45
 6/25 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Biztos hallottad már a legendás 3,60-as kenyérárat. Eltelt 40 év és most már 360. Persze akkor a fizetés nem 220 ezer volt, hanem csak 2200.
2019. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Igen, engem is zavar ez a drágulás. Közeli pékségben több, mint 30%-kal emelkedett a kenyér ára.

Fizu nem igazodik ehhez, 30% emelést tuti nem kapok. De még 20-at se.

Nyáron emeltek fizun kb 11%-ot, most egyelőre semmit.

2019. jan. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 kasz gyu ***** válasza:
Azért zavar, mert ezt is elhazudják. Azt hozzák ki , hogy az infláció monjuk 3%, az ember érzése, és figyelme az áremelkedések alapján pedig kb 8-10%. Erre azt monják, hogy a kettő nem ugyanaz. Pedig nagyon is!
2019. jan. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"Jó, de ha a fizetések is folyamatosan nőnek, akkor lesz olyan, hogy a mama nyugdíja 62 milliárd forint, és alig futja parizerre?"


Parizerre nem alig futja, mert jobban nőnek a fizetések mint az árak.


1900-ban egy dollárból bőrcipőt vehettél és 7 milliárd dollár volt 2010-ben meg már 13000 milliárd dollár:

[link]

2019. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

#9:

Csakhogy az USD itt nem mérvadó.

Magyarországon HUF amivel számolsz és nem mással!


Én még időben leléptem az országból ide a Távol-Keletre, de attól még az adatok ismertek és elérhetőek.

Pont most írtam egy másik kérdéshez, bemásolom:


Átlag havi fizetések évente és kenyér ára évente.

Jelezve, hogy az adott évi átlag havibérből mennyi kenyér vehető. (Nem mellesleg a kenyér minősége ugyanolyan, ha nem jobb volt akkoriban!)

Természetesen mindent kedvezmények nélkül számolva.


1979:

Átlag nettó fizetés - 3785 HUF

Kenyér ára - 3.60 HUF

Vehető kenyerek száma - 1051 db


2017:

Átlag nettó fizetés - 197516 HUF

Kenyér ára - 270 HUF

Vehető kenyerek száma - 731 db


Változás:

Átlag nettó fizetés - 5218%

Kenyér ára - 7500%

Vehető kenyerek száma - 69.55%

2019. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!