Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elvesztettem 300 ezer ft-ot,...

Elvesztettem 300 ezer ft-ot, édesapám pénze. Mindenképp diákhitelt kell felvennem, ha erre kötelez?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, mindent a szüleim álltak eddig. Most van munkám, mert nem akarnak többet támogatni. Elvesztettem 300 ezret, de csak havi 30-at tudnék adni haza, hogy ezt az adót kifizessem nekik. Az is másra kellett volna, de ha egyszer elvesztettem ezt a pénzt... meg kellett volna vegyek apukámnak valamit. Készpénzt adott. Ellopták a pénztárcát, amiben volt. :( túl nagy felelősség, annyira rágörcsöltem, hogy végül nem tudtam figyelni rá. Teljesen kétségbe estem.


Elvárják, hogy diákhitelt vegyek fel. 70 ezer Ft dugipénzem már odaadtam, csak novemberben még nem volt munkám, így abból éltem meg, pedig amúgy tőlük kaptam volna a pénzem, szóval a november nekik "0 ft volt" a 300 ezres kiesésen kívül. Szóval gyakorlatilag nem adtak akkor pénzt nekem, pedig alapesetben azt a hónapot még támogatták volna. Decemberben meg semmit se tudtam félretenni, karácsony miatt. Most januártól tudnék adni havi 30-at.


Szerintetek esélytelen, h megbeszéljem apuval, hogy lassan törlesszem az adóságom?


Egyáltalán elengedi azt a 70 ezret? Mert ha nem veszett volna el a pénz, akkor adott volna a novemberi költségeimre, de én mondtam, hogy van 70 ezrem, ez a minimum, h nem tolok ki a szüleimmel. A 300 ezerből az üzletébe kellett volna valami, amit aztán haszonnal adott volna el. Nem szeretem, amikor engem kér, hogy intezzem ezeket, de eddig mindig az üzletek "hasznából" támogatták az egyetemi költségeim, úgyhogy enyém volt a felelősség. Mindig ekkora pénzekkel, most az egyszer elbaltáztam! :(


Nekik érthetően elegük lett az albi költségeiből, kollégium esetemben nem jöhetett szóba most, megmondták, hogy 2019-től nőjek fel. XD Még szerencse h kaptam munkát, nem Pesten lakom ugyanis. De csak azért vettek fel, mert tavaly meglett az 1. diplomám, amúgy nem sok esélyem lett volna. Ez még azelőtt volt h elveszett volna a pénz, de csak december óta van fizetésem.


Bocsi, ha kusza. De így most elvileg csak 230 ezerrel lógok, mert a novemberi 70 ezret nem nekem kellett volna alapesetben fizetnem, csak én ajánlottam fel,hogy nem rövidítem meg őket ezzel is, ez alap. Nem akarok diakhitelt erre felvenni, az sajnos a továbbképzésre kell majd, arra akarok felvenni előre, mert nem lesz lehetőségem félretenni akkor már. :( nagyon alacsony a fizu amíg nincs meg a szakképzés. Abból szinte semmit se tudnék félretenni erre, maximum ha csak kenyeret ennék, vízzel. Nyilván mindent meg lehet oldani valahogy.


(Az első diploma nélkül korábban nem nagyon tudtam volna munkát vállalni. Inkább hajtottam a tanulmányi ösztöndíjra, ami mindig meglett, más annyit kapart össze pl: a Tescoban. Nekem így volt jobb. A másik meg, hogy vacak atlaggal fel se vettek volna az államilag támogatott mesterképzésre. Legalább a mostani tandíjamat az állam állja... de nem, a szüleim azóta is kiabálnak velem, mert ellopták a tárcám, és nem tudnak belegondolni abba, hogy sosem jöhettem volna egyetemre, ha nem oldom meg az állami helyet a sok tanulással...)



2019. jan. 6. 21:14
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:

Tudom, ez nem mentesít az alól, hogy nem vigyáztam a buszon a pénztárcára úgy, mintha a gyerekem lett volna.


De sajnos ezzel együtt összesen 5x lopták már el eddigi 23 évem alatt. :( Peches vagyok.


Meg nő... xD talán ez is a baj. Az övtáskát talán nem lopták volna el, de olyant sajnos nem hordok, nincs mivel felvennem.

2019. jan. 6. 21:19
 2/44 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit zavaros a kérdés. Sajnálom, ami történt. De tulajdonképpen mire szeretnél választ kapni?

Ha nincs jövedelmed, nem tudom, másfajta hitelt felvehetsz-e, bankban megkérdezheted. Úgy tudom, a diákhitel kamatja kicsit sok, de lehet, csökkentették, ezt nem tudom.

2019. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy kötelezhet-e erre apukám, félre tudok tenni kis pénzt minden hónapban 1 évig. De nyilván neki egy összegben kéne... :(
2019. jan. 6. 21:21
 4/44 anonim ***** válasza:
42%
Írtatok szerződést arról, hogy azt a pénzt neked adta? Mert ha nem akkor nem tud legálisan kötelezni erre
2019. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Nem, semmi ilyen nem volt. Köszi a választ?
2019. jan. 6. 21:30
 6/44 A kérdező kommentje:
Bocs felkiáltani akartam xD
2019. jan. 6. 21:31
 7/44 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek. De hogyan tudod a pénztárcát mindig elveszteni? Nem teszed be a táskába és zárod be mindig?
2019. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 Drazicc ***** válasza:
Szerintem jó a megoldás amit írsz kölyök csak az a baj, hogy ezzel semmii nem érsz el, mert fateroddal kell megbeszélned. Ez kicsit olyan mintha a közértestől kérdezgetnéd, hogy meg lehet e műteni egy beteged gerincét.
2019. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
66%
SEMMILYEN esetben sem kötelezhet SENKI hitel felvételére.
2019. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Parszor megesik h nem húzom be, csak felpattanok a buszra. Sajna most megtanultam, h ez így necces. :(


Gyerekkoromban lopták el 3x. Akkor még szétszórtabb voltam. Egyetem alatt 2x. De ebből 2 nem az én hibám volt, be volt húzva a táska de a tolvaj tudja hol kell keresni!

2019. jan. 6. 21:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!