Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Milyen brókercégnél vegyek részvényeket, ha összesen 150 000 ft-om van a célra?

És persze nem szeretném hogy a különféle díjak miatt negatívba jöjjek ki a végén :/

Vagy egyáltalán lehetséges ez? Nem hatalmas hasznot szeretnék, inkább csak gyakorolni.

Keress kérdéseket hasonló témákban: részvény, brókercég, pénz, tőzsde, pénzügy

jan. 7. 16:42  Privát üzenet  

A válasz

Hát, őszintén mondom, hogy 150 ezer ft nagyon kevés a tőzsdézéshez - szinte biztos bukás.

Eleve egy részvény vétele, eladása 2-200 ft, azaz ha 0-ára akarsz kijönni, akkor a részvénynek legalább 400 ft nyereséget kellene hoznia. Csakhogy ahhoz meg kevés a 150 ezer ft. pl. az OTP részvény 11 ezer ft körül van, abból tudsz 10 db-ot venni. Ha 40 ft-ot elmozdul pluszban és azonnal el tudod adni, akkor 400 ft-ot nyertél rajta. Ha 100 ft-ot mozdul, akkor 1.000 ft(mínusz 400 ft brókerdíj).

Igen, van tőkeáttét is, de az meg szinte biztos bukás.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jan. 7. 18:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Csak láttam, hogy Amerikában nagy divat a Robinhood-al kereskedni, és reméltem, hogy nekünk is van valami hasonló alternatíva :/

# 2/2Időpont jan. 11. 19:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha vettem részvényeket a Real murcia foci csapatbol akkor ebbol kapok valami osztalekot vagy el rudom adni ha jobbak lesznek?
Ha egy amerikai brókercégnél veszek részvényeket, akkor eladáskor az Egyesült Államokban is kell adót fizetnem és Magyarországon is?
Melyik részvényeket viselte meg legkevésbé a 2007-es válság?
Meddig érdemes a tőzsdén tartani a részvényeket a mostani helyzetben - hosszú távon?
Ha eladtam a részvényeket amíg NINCS nyitva tőzsde, kiszállhatok eladás előtt?
Mondanátok osztalékfizető magyar részvényeket?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!