Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell vámot fizetnem, ha nem...

Antoine Griezmann kérdése:

Kell vámot fizetnem, ha nem kaptam róla tájékoztatást?

Figyelt kérdés

Üdv!

Én és egyik barátom, rendeltünk Kínából fejenként egy-egy cipőt, viszont más eladóktól, De ugyanazzal a szállítási móddal (China EMS ePacket). Nos, neki küldtek sms-t, hogy vámot kell fizetnie es ehhez minden odatartozó információt, Viszont én nem kaptam semmit.

Vicces az, hogy nálam is azt írja a nyomonkövetési rendszer, hogy átadva a vámnak (handed over to costums). Fontos megjegyezni, hogy én kb 84 euró értékben (kb.26e FT) ő, pedig 50 eu (azaz kb 15e FT). Tudomásom szerint 50 eu fölött minden vámköteles. A segítséget nagyon megköszönném!

További szép estét/napot!



#adó #Kína #cipő #vám #én es egy barátom
2019. jan. 8. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A te csomagodat valószínűleg nem fogták ki.


A vámhatárt rosszul tudod, lásd itt: [link]

2019. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ohh, értem! Szóval nem vámkötelesek a rendelt termékek. Viszont mégis kérték barátomtól. :/ Azt, hogy nem fogták ki, arra érted/érti, hogy még nem vették ellenőrzés alá?

Ha már az is megvolt, kényszeríthetnek engem is fizetésre?

A választ előre köszönöm!

2019. jan. 8. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:
... De áfa van... :)
2019. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem😅! Akkor most ha kell is fizetnem, azt az előtt tegyem, mielőtt kihozza a postás a csomagot, vagy utánna? (Már ha kihozza)
2019. jan. 8. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!