Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meghatalmazás segítség (? )

Meghatalmazás segítség (? )

Figyelt kérdés

Nos, saját hibámból véletlenül nem a saját nevemre számláztam egy magyar postai úton érkező csomagomat, hanem egy közelálló rokonomhoz (mamám), mivel hétköznap nem tudok semmilyen csomagot átvenni ugyebár.

Viszont most nem házhoz, hanem postapontra rendeltem, és így elméletileg én nem vehetem át, legalábbis nekem ezt mondták bent. Bár megvan minden információm a csomagról, számla, csomagszám, stb, úgyhogy ezt valaki alátudná-e támasztani?


Tehát innen jön a kérdés, hogy meghatalmazás.. Kinyomtattam a magyar posta hivatalos oldalán fellelhető friss meghatalmazást (1 oldal + tájékoztató), viszont pár dologban nem vagyok biztos.

Először is, hogy ennek pontosan mi a menete? Én, és mamám kitöltjük a megfelelő adatokat, majd aláírjuk?

A tanúkhoz milyen tanúk megfelelőek, ha egyáltalán kellenek, mivel a tájékoztatóban szerepel egy ilyen mondat:

"A meghatalmazás postai hitelesítése esetén nem

indokolt a tanúk aláírása."


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 9. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

"A meghatalmazás postai hitelesítése esetén nem


indokolt a tanúk aláírása."


Ez azt jelenti, hogy ha te és a nagyi bementek a postára, és ott, a postás előtt töltitek ki, akkor nem kell tanu.



Tanu bárki lehet, aki 18+ éves. De kamuzhatsz is 2 nevet, csak máshogy írd le.

2019. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ez azt jelenti, hogy ha te és a nagyi bementek a postára, és ott, a postás előtt töltitek ki, akkor nem kell tanu."


Bakker, akkor meghatalmazás sem kell mert a mama egyből felveszi a cuccot.

A meghatalmazással az a gond, hogy nem erre való. A postapontra - Postán maradó - rendelés esetén a mama neve és a posta címe szerepel a küldeményen. A mama hiába ír egy meghatalmazást, amire felvési a SAJÁT lakcímét, az nem egyezik a küldeményen feltüntetett címmel, tehát eleve bukta van. Be kéne menni a mamával, felvenni a cuccot és legközelebb figyelj oda, hogy kinek a nevét írod...

2019. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A mama hiába ír egy meghatalmazást, amire felvési a SAJÁT lakcímét, az nem egyezik a küldeményen feltüntetett címmel, tehát eleve bukta van.

De ha maga a számlázási cím (rendelés) az Ő lakcíme, akkor is ez a helyzet?

Egyébként ment a zöld.

2019. jan. 10. 17:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a kérdés milyen cím szerepel a küldeményen. Az hogy a számlán, ami a dobozban van a kutyát nem érdekli mi van rajta. A küldemény utca házszáma mi?

Valószínűleg ugye a posta címe. Na ettől bonyolult a helyzet és ezért nem tud bemenni hozzátartozó a postán maradó cuccért mert nem a TE lakcímed van rajta.

Írhat a mama egy meghatalmazást, de azon az fog állni hogy példának okáért Nagy Piroska aki lakik Bp. V. ker. Hó utca 10 alatt meghatalmaz téged Nagy Pált hogy minden küldeményét vagy csak ezt az egyet felvegyed.

A probléma ott kezdődik hogy ez a küldemény nem a Hó utcába szól, hanem a Nagytétényi útra, mert az a posta címe. Nagytétényi utcai meghatalmazást meg nem írhat a mama mert nincs ilyen lakcíme. Érthető?

2019. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Érthető, akkor sajnos ez így elég nagy bukta..
2019. jan. 10. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!