Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valakivel bejelentetem...

Ha valakivel bejelentetem magam par honapra hogy kapjak a bankoktol penzt lakas/haz vasarlasra akkor neki ez mennyibe kerul?

Figyelt kérdés
Kb 150.000ft nettot kene keresnem. Ezt azonnal visszaadnam neki csak a bankszamlamon kene nyomanak lenni. A tobbi erdekelne, jarulek stb hogy ekkora fizetes melle meg hany ftot kene adnom neki.
2019. jan. 10. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Visszamenőleg nézik, mikor hol dolgoztál, mennyi volt a jövedelmed. Nem hiszem hogy ez segít.
2019. jan. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Ha alkalmazotti munkaviszonyt szeretnél létesíteni, akkor az összes járulék, amit be kell uitána fizetni, kb a bejelentett nettó bérrel egyezik meg. Vagyis hogy te 150 nettót kapj, az a cégnek kb 300 ezerbe kerül: 150 ezer a bér, + 150 ezer a járulék utánad.


Ugyanakkor nem hiszem hogy a bank adna egy hónap mukaviszony után hitelt, inkább a 3 hónap folyamatos munkaviszony megléte az, amit kérnek.

2019. jan. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%

"Kb 150.000ft nettot kene keresnem. Ezt azonnal visszaadnam neki csak a bankszamlamon kene nyomanak lenni."


Ez sokszorosan nem működik így, ahogy írtad:

1. A nettó 150 ezer ft az bruttóban kb. 250 ezer ft környékén van. Ki az a hülye, aki havi kb. 100 ezer ft-ot fizet ki hónapokig (még ha a nettó 150 ezret nem is adja oda) - aztán vagy megkapja Tőled vagy nem.

2. ahhoz, hogy lakáshitelt kapj, nem csak munkajövedelmednek kell lenni, hanem min. 20%, de inkább 30 % önerőnek is. A bank a megvásárolni kívánt lakás max. 80 %-át hitelezheti meg, tehát, ha Te 5 millióért akarsz egy vidéki lakást venni, akkor legalább 1 millió önerőnek kell lennie.

3.- Ebből kifolyólag egy fillérrel nem kapsz több kölcsönt, mint a lakás 80 %-a, tehát nem lesz miből kifizetned az illetőt, aki bejelent.

4.- még ha valami csoda folytán több pénzt is kapnál, a bank nem a kezedbe fizeti a hitelt, hanem átutalja az eladónak - tehát Te nem is látod azt a pénzt, ergo nem tudod kifizetni annak, aki bejelentett.

5.- a vételáron kívül vannak még plusz költségek: adásvételi szerződés költsége (ügyvéd vagy közjegyző), átírási illeték 4 %, stb.


Szóval csak ennyi akadálya van az elképzelésednek - a bank sem hülye ám... :-)

2019. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
57%

[link]

Ezzel megvan a nettó 150 (bruttó 226 amúgy), és ha nem kivás, akkor kb 273000-be kerülsz neki (ha kivás, akkor kevesebbe). Most esetleges adókedvezményeket (gyerek, friss házas, stb) nem vettem figyelembe.

2019. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
+ az még el sem hangzott, hogy ez minimum tisztességtelen, de akár még jogtalan is.
2019. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A helyzet az hogy nem nagyon vagyok tisztaba a hitelekkel, egy masik kerdesnel mar irtam hogy beszeltem 2 Raiffaisen bankos novel telefonon, ok 3 honap folyamatos munkaviszonyt mondtak ami kell. Gondolok szemelyi kolcsont adnanak mert 2-3 milliobol nem jonne ki egy normalis lakas. En egy kozos udvaros sorhazat neztem ki, egy ismerosom vett mar ott 3,5 millioert es nem annyira veszes mint ahogy gondoltam es C tipusu allampolgarokbol sincs ott tul sok. En is hasonlot vennek vagy egyet a helyi szolohegyen mivel a lakasok 8 millional indulnak. Innen ahol most vagyok hamarosan lepnem kell es nem akarok 80-100.000ftot kiszorni az ablakon havonta (1 ftom sem maradna ha dolgoznek). A hitel pedig 20 evre havi 20.000ft ez azert baratibb mint a 80.000 azert ami sosem lesz az enyem es meg csak azt se tehetek ott amit akarok.

Viszont a munka mivel csak gyari van es 3 muszakos igy hatraltatna a tovabbtanulasom es a havi 120.000bol amit kapnek sehogy sem jonnek ki raadasul minden idom ramenne es lehet a hetvegem is. Aki evek ota ott van es szombatonkent is bejar az kap 180.000ftot akkor nem sok jora szamitok. Ezert talaltam ki hogy fizetnek valakinek aki belemenne hogy bejelent 3 honapig es ha megkapom a szabadfelhasznalasut kifizetem vagy kozbe is adok neki penzt.

2019. jan. 10. 12:48
 7/18 anonim ***** válasza:

"Viszont a munka mivel csak gyari van es 3 muszakos igy hatraltatna a tovabbtanulasom "


Hmmm... És azt szabad kérdezni, hogy ha tovább akarsz tanulni, akkor később mégis miből fizetnéd a hitel törlesztését???

2019. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ez maradjon az en dolgom a kerdes szempontjabol ez nem relevans. Eddig is tobb penzeket kerestem mint a legtobben a helyi gyarak tobbsegeben szinte 0 meloval, viszont erre nem adnak hitelt. Ezert is erdekelt mennyit kene fizetnem a bejelentomnek mivel mar a havi 120.000bol nem jonnek ki es inkabb fizetek ki 100.000at valakinek havonta csak jelentsen be es meglegyen mielobb a haz ara.
2019. jan. 10. 13:20
 9/18 A kérdező kommentje:
Masik meg hogy havi 20.000ft torleszto nem egy egetvero osszeg 20 evre.
2019. jan. 10. 13:22
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

Azt írod, a kérdés szempontjából nem releváns: nos, a 7-es vagyok és a kérdésedre is válaszoltam a 3-as válaszban.

Kár, hogy a kérdésben nem írtad le, hogy szabadfelhasználású kölcsönt vennél fel, mert így egy csomó dolgot feleslegesen írtam a lakáshitellel kapcsolatban :-(


3 hónap munkaviszonyra nem fogsz kapni 3 és fél - millió ft-ot - ez szinte tuti.

2019. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!