Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az oka ha valakinek manapsá...

Mi az oka ha valakinek manapság nagyon kevés nyugdíja van?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy vannak olyan nyugdíjasok, akik ételosztásra járnak, mert a hó végén elfogy a nyugdíjuk és nincs mit enniük meg hasonlók.


Én ezt azért nem értem, mert az én nagyszüleim egyszerű munkás emberek voltak akik fiatalkoruktól nyugdíjukig dolgoztak egyszerű alkalmazott munkásként, és teljesen emberi életszínvonala élték le nyugdíjas éveiket. Volt kocsijuk, még olyan volt az állapotuk elmentek belföldön nyaralni stb...


Szóval akiknek nagyon alacsony a nyugdíjuk és alig tudnak megélni, annak mi az oka? (mert elvileg sok ilyen van)


2019. jan. 10. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

- sokáig feketén dolgoztak

- évekig nem dolgoztak

- nem fizették rendesen a nyugdíj előleget.

2019. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Még annak is lehetnek megélhetési gondjai, aki átlag nyugdíjat kap, Ez nem azonos a statisztika szerinti átlaggal. Valójában az átlag 80 ezer körül van. Ha magas a rezsije, drága gyógyszereket kell szednie, tatarozni kell a lakását, házát, elromlik a tűzhelye, hűtője, mosógépe stb., vagy cipőt kell vennie, bajba kerülhet.
2019. jan. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos a korral sok betegség is jár, amikor havi 20ezer elmegy csak gyógyszerre. Aztán ott a rezsi is pl a távhő télen rohadt drága tud lenni, ezért sok nyugdíjas ott spórol, ahol tud, van hogy csak 1 szobát fűt, azt is félig. Ha valaki egyedül él 80 ezerből, szedi a gyógyszereit, kifizeti a rezsit, a maradék csak vegetálásra elég.


Régen nagyon sok volt a háztartásbeli nő, pl nagymamámat se engedte papa dolgozni, vezesse a háztartást,nevelje a gyerekeket felkiáltással. Ezért feketén otthon reluxázott, hogy legyen egy kis plusz pénz, aztán sorra gondozta a család öregeit, betegeit,ebből tudott összeszedni pár évet. És mennyien voltak még így....

2019. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

- Alacsony volt a bérük

- Feketén dolgoztak

- Részmunkaidőben dolgoztak

- Kedvezőtlenül érintette őket a nyugdíjreform (több év jövedelmét vesztették el általa)

- Ha vállalkozó volt, nem fizette be a nyugdíjjárulékot


Vagy egyszerűen csak annyi a különböző öregségi betegségekre a gyógyszerköltség, hogy felette már alig marad pénzük.

2019. jan. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

64e Ft az átlagnyugdíj és ebbe benne van a kommunista politikusok 2milliós nyugdíja is, az öregségi nyugdíj összege 28 600Ft.


Nem tudom te melyik országban élsz, de Magyarországon 28 600Ft nem sok mindenre elég pl. öregotthonban 92e Ft alatt nem vesznek fel, az elitibb helyeken, ahol nem sokad magaddal vagy 1 szobában ennek a többszöröse is lehet.

A várólista az egekben pl. 86 éves nagymamimnak, ha befizet 1 milliót beugrónak 10 év a várakozási idő, 5 millióért 1 éven belül adnának neki helyet + havi 94e Ft (, de csak ő 66 400-at kap!)


Azért kérdeztem melyik országban élsz, mert, ha külföldi "magyar" vagy, akkor a minimál az 144 600Ft/hó, úgy hogy életedben 1 napot nem dolgoztál és nem fizettél 1Ft adót sem ide, de ha dolgoztál és fizettél adót (abban az országban, ahol élsz, tehát nem a magyaroknak), akkor felkúszhat a nyugdíj 500 000-re is.


Külföldről 500 000-el pedig könnyű ugatni a magyarnak, hogy ejnye-ejnye te gyökér nem elég a nyugdíj ( 28 600Ft)?????

2019. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Először is mit nevezel nagyon kevés nyugdíjnak?

Mert ugye, ahogy írta is az egyik válaszoló, egy 80 ezres nyugdíjból is lehet nyomorogni. Bár nem vagyok nyugdíjas, de ha valaki egyedül él, akkor a lakásrezsi 35-40 ezer környéke alatt nem áll meg (47 nm-es lakásra 10 ezer csak a közös költség). Gyógyszer, nyugdíjas bérlet, étel és már egy fillér sincs a maradék 40 ezerből, jó, ha egyáltalán kijön belőle...

És igen, a hűtő, boyler, gáz, tv el tud romlani - megcsináltatására nincs pénz. Hogy a kéménybélelésről ne is beszéljek, ami most kötelező és 400 ezer ft!!


Tehát akinek 80 ezer ft alatti a nyugdíja, eleve ki sem jön belőle.

2019. jan. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Előző vagyok (6-os) és hogy mitől alacsony a nyugdíj? Pl. ha jól tudom, anak idején, akik tsz-ben dolgoztak, az nem számít a nyugdíjszámításnál munkaviszonynak.

Vagy sokan voltak háztartásbeliek. Vagy, mint pl. ahogy én jártam: a gyerek megszületése után nem tudtam visszamenni a munkahelyemre - pedig nagyon rendesek voltak, mert vissza is vártak, csakhogy reggel 6-kor kellett volna kezdenem, a bölcsik, ovik meg egy Istennek nem nyitnak ki 5-kor :D

Új helyre meg pici gyerekkel naná, hogy nem vettek fel - apuka meg lelépett, így aztán egyedül kellett megoldanom a problémáimat. Mit tudtam tenni? Alkalmi munkát vállaltam és nem, nem feketén dolgoztam, hanem rendesen munkakönyvvel - de mégsem tudtam annyi napot dolgozni így, mintha rendesen alkalmazásban lettem volna.

Aztán még valami: megbízási szerződés... Vonnak belőle egy csomó mindent - csak épp nem számít munkaviszonynak!!! Sokan nem tudják.

2 évig dolgoztam megbízási szerződéssel, majd amikor utána mentem a munkaügyibe álláskeresési támogatásért, akkor derült ki, hogy ez után nem lehet kapni. PADLÓT FOGTAM.

Hát ilyenek...Nem feltétlenül azért, mert feketén dolgozott.

2019. jan. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%

5-ös milyen 64e??? google első találat

legutolsó nyilvános dokumentum szerint, ami a 2017. júniusi állapotokat mutatja, az öregségi nyugdíjban részesülőknek járó teljes ellátás egy főre jutó havi átlaga 124 278 forint volt. Ezen belül a főellátás összege 112 669 forint volt, az öregségi nyugdíj mellett ugyanis adott esetben egyéb ellátás, például özvegyi nyugdíj is járhat

2019. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Elegendő ehhez magyarnak lenni. Anyám 40 évet dolgozott, sohasem feketézett és összesen 3 napot volt táppénzen s a nyugdíja 122.523ft. És azt kell mondjam hogy éppen csak elegendő de minden hónap végén én segítem kiváltani a gyógyszereit, a tüzelőt és orvoshoz elvinni stb, pedig nem nagy lábon él.
2019. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Édesapám 35 év munkaviszony után robbant le, 42 ezret kap. mindig bejelentett dolgozó volt, sosem feketézett, munkanélküli sem nagyon volt.

Igaz, nem nyugdíj még, hanem rehab ellátás, de ez is nyugdíjszerű ellátásnak minősül, és várhatóan ha eléri és megéri a 65 évet, nem fog többet kapni.


Akik meg 20 ezres gyógyszerköltségről beszélnek: erre van a közgyógy!

Olyan nincs, hogy valaki kisnyugdíjas, és 20 ezret fizet havonta gyógyszerekre!

Ha meg valakinek a 200 ezres nyugdíjából kell a gyógyszert kifizetni, az véleményem szerint férjen már bele még rezsi mellett is!


A 28 ezres (amúgy már egy ideje 30 ezer az!) nyugdíjminimumon élők meg az életbe nem dolgoztak és nem fizettek be semmit a közösbe, milyen alapon várják, hogy a mostani fiatalok béréből ők kapjanak járulékokat? Adni is kell, ha kapni akarsz, ez az élet minden területére igaz.

2019. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!