Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem adok le 1honaprol...

Ha nem adok le 1honaprol tappenzt mi tortenik?

Figyelt kérdés
A decemberi tappenz papiromat nem adtam le a munkaltato fele,mert idokozben atjelentkeztem egy masik haziorvoshoz es vegig annak tudataban voltam h allomanyba vett Decembertol.6-os tipusu tappenzt(a terheseknek jarot) kaptam tehat folyamatos allomany allatt voltam mindaddig mig meg nem lett kavarva a dolog..Ma voltam annal az orvosnal akihez atjelentkeztem aki kozolte h nemtudja kiadni a tappenzes papiromat.4-en megszuletett a kislanyom tehat 1 honaprol lenne szo amiben nemvagyok biztositott.. Kirughat igy a munkaltato? Nagyon aggodom a Tgyás illetve a Gyed-miatt mert most jonne ugye ezeknek folyositasa de igy nemtudom mire szamitsak..
2019. jan. 11. 14:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Kerem azok valaszoljanak akik ertenek az ilyen dolgokhoz es nemkerek a flegma kommentekbol van igyis eleg bajom.Koszonom.
2019. jan. 11. 14:11
 2/6 anonim ***** válasza:

ez szívás, ugyanis bukhatod a csedet, gyedet.

Igazolatlan, nem fizetett távollét, szünetel a biztosítás. ÉS mivel szünetel, nem áll fenn a csed-re való jogosultság alapvető feltétele.


Azonnal háziorvos vissza, most már a 30 napon túl vagy (háziorvos 5 nap visszamenőleg, OEP főorvosa 30 nap, ezen túl szakértői bizottság orvosa), szóval állítsa ki a szakértői felé a papírokat és azonnal intézd.


Az a baj, hogy mivel a számfejtésről az adatszolgáltatás még csak most megy be az oep-hez, simán lehet, hogy megállapítják az ellátást, majd jön a visszafizetésre kötelező határozat, ha látszik a biztosítás szünetelése.

2019. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mondjuk a hatos kóddal eleve nem is lettek volna jogosultak tp-re venni, mert azt szülés után lehet annak, aki csedre nem jogosult.
2019. jan. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es ha szabadsagnak irnak ki?
2019. jan. 11. 16:50
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem az osszes napot nyilvan de legalabb egy parat megtudnek menteni..
2019. jan. 11. 16:50
 6/6 anonim ***** válasza:

28 nappal szülés előtt nem igényeltél csed-et?

Baromi nagy szívás így.

2019. jan. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!