Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Ha nem adok le 1honaprol tappenzt mi tortenik?

A decemberi tappenz papiromat nem adtam le a munkaltato fele,mert idokozben atjelentkeztem egy masik haziorvoshoz es vegig annak tudataban voltam h allomanyba vett Decembertol.6-os tipusu tappenzt(a terheseknek jarot) kaptam tehat folyamatos allomany allatt voltam mindaddig mig meg nem lett kavarva a dolog..Ma voltam annal az orvosnal akihez atjelentkeztem aki kozolte h nemtudja kiadni a tappenzes papiromat.4-en megszuletett a kislanyom tehat 1 honaprol lenne szo amiben nemvagyok biztositott.. Kirughat igy a munkaltato? Nagyon aggodom a Tgyás illetve a Gyed-miatt mert most jonne ugye ezeknek folyositasa de igy nemtudom mire szamitsak..

jan. 11. 14:09  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Kerem azok valaszoljanak akik ertenek az ilyen dolgokhoz es nemkerek a flegma kommentekbol van igyis eleg bajom.Koszonom.

# 1/6Időpont jan. 11. 14:11 Privát üzenet

ez szívás, ugyanis bukhatod a csedet, gyedet.

Igazolatlan, nem fizetett távollét, szünetel a biztosítás. ÉS mivel szünetel, nem áll fenn a csed-re való jogosultság alapvető feltétele.

Azonnal háziorvos vissza, most már a 30 napon túl vagy (háziorvos 5 nap visszamenőleg, OEP főorvosa 30 nap, ezen túl szakértői bizottság orvosa), szóval állítsa ki a szakértői felé a papírokat és azonnal intézd.

Az a baj, hogy mivel a számfejtésről az adatszolgáltatás még csak most megy be az oep-hez, simán lehet, hogy megállapítják az ellátást, majd jön a visszafizetésre kötelező határozat, ha látszik a biztosítás szünetelése.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jan. 11. 14:57 Privát üzenet
mondjuk a hatos kóddal eleve nem is lettek volna jogosultak tp-re venni, mert azt szülés után lehet annak, aki csedre nem jogosult.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 11. 16:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Es ha szabadsagnak irnak ki?

# 4/6Időpont jan. 11. 16:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem az osszes napot nyilvan de legalabb egy parat megtudnek menteni..

# 5/6Időpont jan. 11. 16:50 Privát üzenet

28 nappal szülés előtt nem igényeltél csed-et?

Baromi nagy szívás így.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jan. 11. 16:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szabi helyett, kérhetek táppénzt?
Szeptember 28-tól táppénzen vagyok. A táppénzes papíromat október 30. -án adtam le. Ma kaptam 3 napi táppénzt. Hóközben kiszámlázzák a többi táppénzt? Várhatom?
Mennyi idő után szokták küldeni a táppénzt?
Vizsgálatokra kell járnom, ezért az orvos táppénzre írt ki, viszont a köztes napokon én dolgozni szeretnék, de azokra is írt táppénzt. Muszáj igénybe vennem, vagy bemehetek dolgozni?
Várhatóan az egyik múzeumban a Valton Security veszi át a teremfelügyeletet. Van valakinek infója arról, hogy a cég rendesen bejelenti a dolgozóit? Ezalatt azt értem, hogy...
Mikor utalják a táppénzt?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!