Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Ha rendeltem egy csomagot, amiben 18+-os dolog van, akkor azt csak 18 év feletti veheti át?

Lényeg a lényeg, rendeltem valamit, viszont a héten nem leszek otthon, szóval 17 éves haveromnak kell elmenni a postára, viszont mivel 18+ a dolog átveheti ő is, vagy a postának igazából semmi fogalma nem lehet arról, hogy mi van a dobozban?

Keress kérdéseket hasonló témákban: posta, átvétel

jan. 12. 23:22  Privát üzenet  

A válaszok
Nem az a baj, hogy a haverod fiatal ahhoz, hogy átvegye a virbrátorod hanem az, hogy a postán személyit fognak kérni tőle a csomag átvételéhez. Szóva ha a te neveden van, akkor nem fogja tudni átvenni.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 12. 23:26 Privát üzenet
Mivel ezeket a dolgokat diszkrét csomagolásban küldik a postás számára nem szabad, hogy kiderüljön hogy 18+ áru van benne. De meghatalmazást kell adnod az átvételhez.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jan. 12. 23:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Remélem sikerül. :DD

# 3/5Időpont jan. 12. 23:43 Privát üzenet
Otthon laksz? Akkor átveszik a szüleid

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jan. 13. 08:23 Privát üzenet
A posta nem tud semmit a csomag tartalmáról. Az ilyen dolgok, meg sima kartondobozban jönnek. Viszont a postán a csomagot csak a címzett veheti át, mert személyivel kell igazolni, hogy te vagy a tulaj. Lehet írni postai meghatalmazást, de az macerás, csak a postán csinálják meg.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jan. 13. 10:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az van adtam egy barátomnak pénzt 30 000ft és hoznia kellet volna valamit és nem hozta. És elég fontos dolog nekem, és azóta amióta megnéztem nem azt kaptam amit rendeltem tőle...
Mi a teendő abban az esetben ha rendeltem valamit Németországból, amire egy hónap volt a várakozási idő, és még 4 hónapon belül sincs itt? Valakivel történt már hasonló dolog? Mit tanácsolnátok?
Rendeltem Aliexpress-ről egy fejlámpát de elnéztem a fényerejét. Még időben le tudtam mondani a rendelést. Az lenne a kérdése, hogy lemondás után, hogy történik a dolog vissza...
Ali expressen fizettem Mastercard bankkártyával és érdekelne hogy mennyi átutalási költséget fognak pluszba levonni tőlem? A dolog amit rendeltem 3$.
Rendeltem vaterán hogy zajlik ez a dolog átverhetnek?
Rendeltem valamit, nem nagy dolog (15e+ÁFA), amit sokára tudnak szállítani, de közben visszamondtam, milyen jogaim vannak?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!