Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lesz azokkal az emberekkel...

Mi lesz azokkal az emberekkel akik nem örököltek lakást, illetve nem tudtak venni, örökre a kisszobában fognak lakni albérletben, másoknál?

Figyelt kérdés
2019. jan. 15. 08:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha nem spórolnak akkor igen
2019. jan. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen a világon máshol nem ritka, hogy nyugdíjas albérletben él.
2019. jan. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen vannak és lesznek is ilyen emberek. Az átkos mocsokos szocializmusban az ilyenek kaptak tanácsi bérlakást.
2019. jan. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az Bp-től 30 km-re vesz 3 szintes családi házat 16 millióért és napi 1+1 órát ingázik ha esetleg Bp-en dolgozik.
2019. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
szerinted honnan rángasson elő egy átlagos ember 16 milliót?
2019. jan. 15. 13:17
 6/16 anonim ***** válasza:
21%
Mondjuk megtakarit es nem kolt el annyit amennyit keres, nekem nettó 200al sikerült....
2019. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Soha senkitől nem kaptam semmit.

A szüleim nem tudtak segíteni, mert az övék is elúszott.

8 éve vettem fel lakáshitelt 0% önerővel, ezzel egyidőben önerőnek felvettem egy személyi kölcsönt.

Nem ajánlják - én sem ajánlom. Sokszor nehéz volt, de a személyi kölcsön már letelt.

A lakáshitelből még 10 év van hátra, egyedül az én nevemen van, a tulajdonjog is 1/1.

Amikor a hitelt felvettem, 120 ezret kerestem, egyáltalán nem számított soknak.

A ház vidéken van, megyeszékhelytől 15 km.

Napi 2x fél órát buszozok.

Divat lefikázni mindent, ami vidék, de

1. nem csak Pesten lehet ám dolgozni,

2. vegyél 5x-ös áron a zajban, szmogban lakást, ha fikázod az ingázást, aztán majd ne csodálkozz, hogy 40 évesen többet vagy az orvosnál, mint a melóhelyen, és emiatt akár ki is rúgnak.

Igen, néha kellemetlen a fél óra is, de a bérletemet térítik, és a buszon vagy elolvasom a híreket, vagy ismerősökkel beszélgetek, vagy simán csak pihenek. Sok-sok ismerősömről azóta nem tudok semmit, mióta kocsit vett, megszakadnak az emberi kapcsolatok, ha soha sehol nem találkozunk.

Arról nem is beszélve, hogy vidékről hamarabb érek be dolgozni (vagy bárhová), mint azok a kollégáim, akik a város másik végén laknak. És ők saját kocsival jönnek!

Több idő nekik bevergődni a forgalomban, mint nekem vidékről busszal, szóval azért nem kell temetni a dolgot!


És nem is kell kacsalábon forgó palotát venni.

Nem lakik 10-ből 10 ember Pest megyében, és nem vicc, normál külterületeken az országban 4-6 millióért lehet házakat venni! Úgy, hogy teljesen elfogadható infrastruktúra van!

Van bolt, orvos, közlekedés. Igaz, nem jön 5 percenként busz, de milliók élnek úgy, hogy alkalmazkodnak a tömegközlekedéshez, szóval ebbe sem kell belehalni.

Ezek a házak többnyire kicsik, azért olcsók. 1 embernek, vagy fiatal párnak azonban valós alternatíva.

Egy normál bejelentett munkahelyen a 200 ezres nettó szerintem nem kiugró, és ha idővel megtalálod a társad, havi 400-ból igen jól lehet élni. Na akkor meg már lehet gondolkodni a bővítésen, ilyen összegre és stabil munkahelyre simáén kaptok néhány milliós jelzálogot, 1 vagy 2 plusz szoba, és jöhet a gyerek is. És azt nem 20-30 millió felépíteni, nem a nulláról indulsz!

Akarni kell és utánajárni. Nem hullik mindenkinek az ölébe. Vannak szerencsések, igen, nekik könnyű. Mondjuk én nem is nézem az ilyet semmibe, az nem teljesítmény, hogy a szülők megvették valakinek a lakást és sosem kellett érte megdolgoznia.

2019. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"szerinted honnan rángasson elő egy átlagos ember 16 milliót?"


Mivel az már 3 szintes ház, így 2 ember, 8 millió fejenként, önerő 3 millió fejenként, 3 milliót össze lehet gyűjteni.

2019. jan. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Lassan két éves kérdés... No, ma már az a 16 millió maximum csak önerőnek lenne elég.

Ha raktál is félre, kérdező, a meredeken emelkedő ingatlanárak felzabálák az értékét.

2021. nov. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Bakker, nem is 2,hanem 3 éves kérdés!

Nos,igen.16 millió. Ennyiért már nem kapsz 3 szintes családi házat Budapesttől 30 kmre, ahogy írta az egyik válaszadó. Megkockáztatom hogy annak az önerejére sem lenne elég.

2021. nov. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!