Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért tekintik hamisitványnak...

Miért tekintik hamisitványnak a kinai Lepin nevű Legohoz hasonló épitőjátékot?

Figyelt kérdés

Saját márkanéven forgalmazzák.

Ilyen alapon a dobókocka, az autógumi vagy a kismegszakitó is hamisitvány lehet mert ugyanaz a méret és funkció.


2019. jan. 18. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Mert imádnak 10x annyit adni a legóért :D

Én sem értettem ezt sosem. Megveszik az idióták inkább a MacBook air-t, amikor a Xiaomi feleannyiért többet ad, és jobbat :D

2019. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Azért, mert hamisítvány. A LEGO szabadalma már évtizedek óta lejárt, és sok cég csinál vagy csinált LEGO-hoz nagyon hasonló építőjátékot. (Tyco, Mega Bloks, Oxford). Ezek teljesen legálisak.


A Lepin viszont egyszerűen ellopja a teljes LEGO brandet, lemásolja a készleteket, a formatervet, a csomagolást, mindent. Ugyanaz a történet, mint amikor DVD filmeket másolsz, és olcsóbban adod, mint az eredetit.

A LEGO-nak fizetnie kell a tervezőit, a marketinget és sok tematikus készlet (Star Wars, Marvel, stb.) után a jogdíjakat is. A LEPIN ezt simán ellopja, illetve magasról tesz a nyugati jogdíj rendszerre. Mivel Kínában van, megteheti, a hatóságok támogatják a szellemi tulajdon lopását.


Valamivel gyengébb a gyártási minőség is, de nem számottevő, és nyilván tudja olcsóbban adni, mert önmagukban a gyártási költségei a műanyag kockáknak alacsonyak. És nem azért zúzzák be a vámon, mert ugyanolyan kockákat gyárt, mint a LEGO, hanem mert a teljes arculatot lopja, amiben sok a szerzői jogvédett tartalom (a Ninjangotól Supermanig).

2019. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert az.


Ahogy az előző írja, a LEGO kitalálja, megépíti, beleöli a fejlesztési költségeket. Aztán a Lepin 1-1-ben lemásolja. Még a logójukat is a Lego-ról mintázták.


Lásd Bugatti Chiron:

https://www.youtube.com/watch?v=AM8H-xkL5G4


Az megint más dolog, hogy az eladói, gyártói jogi háttér és az átlag ember gondolkodása nem feltétlenül egyezik meg. Átlag ember kevés pénzzel rendelkezik, mégis mindent ugyanúgy akar. Pont ezért lopja a filmeket internetről, ezért tölti le ingyen a játékokat. És valahol érthető, hogy ha valamit megvehet olcsóbban, akkor azt nem fogja drágán venni.

2019. jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Több lepint is vettem, de nem teljesen azonos a legoval. A star wars sorozatnál milyen fejlesztést másoltak le? A járművek a filmből jönnek nem lego találta ki. Az alkatrész lista sem azonos. Ha valakivel vitájs lehet a kinaiaknak sz a star wars
2019. jan. 18. 12:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Itthon is volt ilyen. Pedig sokkal jobb volt, mint az eredeti. Ugyanis nem volt az eredetiben fekete sereg,török,középkori katona [link]
2019. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Te magadtól vagy ilyen sötét, vagy segítenek benne?
2019. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5

imádtam a Schenket, fele annyiba került mint a Playmobil, és sokkal de sokkal jobb figurák voltak benne.

2019. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az alkatrész lista és a formaterv is 99%-ban azonos. Az 1% pont azért más, hogy hápoghass, hogy ez nem lopás. De, ez lopás. Attól, hogy pár szót kicseréltél a házi feladatban, amit lemásoltál, az még másolás és tized annyi munka van benne, mint az eredetiben. Így könnyű olcsónak lenni.


https://www.youtube.com/watch?v=toQTNjgfcG8


A Star Wars járműveknek valaki csinált brick layoutot, mert Lucas bácsinak erre anno nem volt már ideje. Valamint jog szerint a LEGO fogja bezúzatni a copyrightos dolgokat és nem a Disney, mert a LEGO a Star Wars figurák kockaváltozatának kizárólagos licenszere, azért, mert megvették a Disneytől, nem kevés pénzért.


Értem, hogy drága a LEGO, mert nem a csóró magyar fiatalokra lőtték be az árakat, de büszkének azért nem kellene lenni arra, hogy lopott cuccot veszel.

2019. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Gondolom a kinai okostelefonoknál egyetlen szabadalmi jog sértés sem történt. Azokat nem zúzzák be tömegével.

Ha már olyan über becsületes akarok lenni akkor iPhonet sem veszek mert szabadalmi jogi vitája volt xy céggel, tehár ők is loptak.

Nem olyan fekete fehér dolog ez.

2019. jan. 18. 16:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Én igazából csak azt nem értem, mit is akar a kérdező.


A lopás az lopás, a hamisítvány az hamisítvány. Vitatkozunk egy tényen, ami tény.


Még pert is nyert a LEGO ellenük...

[link]


Innentől miről beszélünk?

2019. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!