Hogyan spóroljak?

Figyelt kérdés

Nyilván egyértelmű válasz rá, hogy legyen annyi önuralmam, hogy ne költsem a pénzt. Rengetegszer elhatározom ezt, volt, hogy fel is írtam, hogy mire mennyit kell költenem a hónapra, de aztán az egész borult, pedig nagyon kéne spórolni, mert össze szeretnénk költözni a párommal, meg alapból is jó, ha van félretett pénzem.

Nem azt mondom, hogy nem marad pénzem hónap végére, marad, de mikor végiggondolom mire költöttem a kötelező dolgokon kívül....elborzadok.

Az a helyzet, hogy gyerekkoromban nem volt sok ruhám, sok holmim, most, hogy van pénzem boltról boltra járnék, és vasarolnék, de bűntudatom van sokszor, ha veszek valamit, kozben meg imádok új dolgot venni. És így is alig van ruhám. Összesen egy fél szekrényi. Nagyon sokat szoktam gondolkodni egy-egy ruhadarabon, hogy megvegyem-e, valóban szükségem van-e rá, végül a válasz igen, és amúgy tényleg szükség van rá.

Nemsokára jön a nyár, szeretnék vásárolni pár nyári ruhát, de félek, hogy sokat fogok költeni, pedig nem szabad.

Egy szó, mint száz, néktek van-e valami bevált, spórolós, penzbeosztási tippetek? Köszönöm a válaszokat



2019. jan. 18. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Csinálj egy megtakarítási számlát, utalj rá fix összeget fizetéskor, adj neki valami nevet: mittudomén összeköltözés, álomnyaralás, bármi.


És tekints úgy arra a pénzre, mintha nem lenne.

2019. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:
0%

Bízd a párodra a pénzkezelést és ő ad neked költőpénzt.


Ha tartós használatra veszel ruhát és felruházkodsz az rendben van, csak akkor is legyen egy üteme.

2019. jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél fel személyi kölcsönt, így nem a saját pénzedet költöd. Kecske is jól lakik, káposzta is megmarad.
2019. jan. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
És a kölcsönt nem kell visszafizetni? Dehogynem, ráadásul kamatostul. Ez nagyon rossz ötlet.
2019. jan. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
#3 nyilván trollkodik. Növeld a bevételeidet (tudom, hogy mondani könnyű, de annyi van mögötte, hogy folyamatosan képezd magad, és törekedj a fejlődésre, hogy minél hamarabb el tudd érni azt a bevételi kategóriát, ahol nem okoz lelkiismeretfurdalást az, hogy havonta ruhát veszel magadnak). Illetve szabj meg egy-egy limitet, hogy mennyit vásárolsz és mennyiért (csak egy pulcsi, csak egy farmer, stb.). Drágább vagy márkásabb cuccokat érdemes leárazáskor venni. A legtöbb pénz általában a kis tételeken folyik el, amit észre sem vesz az ember (pékség, k
2019. jan. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Adományboltokban, kilós ruhaboltokban, turkálókban sokszor nagyon jó cuccokat lehet kifogni - helyenként fillérekért :-) Na jó, voltam már olyan kilós boltban is, ahol annyiba kerül egy használt cucc, mint egy új - ezt nagy ívben kerülöm.

Ha meg újat akarsz venni mindenképp, akkor a Lidl-ben szoktak jó akciók lenni (ezek legalább jó minőségűek, tartósak) Meg érdemes egy-egy piacra is kinézni, ahol ruhát is árulnak vagy netán a kínai boltokban.

2019. jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:

Kérdező, az 1., 4., 5., 6., válaszok együtt kiadják azt amiből választani tudsz, vagy többet is kombinálni. A 2-es válaszomon mit is lehetett lepontozni? :) Az is egy lehetőség. Gondolom lepontozástól 0%-ban hasznos, vajon meg tudná magyarázni az illető?


Azt is mérlegeld, mi mennyire fontos és legyen fontossági sorrended és nézd meg min tudsz úgy spórolni, hogy nem veszed meg, pl rendszeres gyorskajázás, téliszalámi, drága csoki, pizzarendelés. Csinálj fejből néhány számítást, hogy mire költesz ami azért annyira nem fontos. Pl napi egy energia ital, aminek darabja mondjuk 300 Ft, az havi szinten 9000 Ft! Pedig szinte semmi komoly, de szokásként már ennyit visz, csak napi egy energia ital. Na csak ebből lehetne venni tartós dolgot, mint pl ruhát.


Csinálj emlékezetből egy havi ilyen apróságok listát és nézd meg mennyire jön ki havonta, és egyáltalán mikből áll.


Számít az is mi az amit olcsóbban is meg tudnál venni és megfelelne, mint pl olcsóbb fogkrém, nem csomagolt felvágott hanem pultos, kell -e az a golyóstoll akkor is ha van otthon csak mert annyira megtetszett?


És nézd az értelmét és ne csak azt, hogy megvonsz valamit magadtól, tulajdonképpen ne csak valami önuralmat próbálj belevinni, hanem széleskörűen és sok fokozatban nézzed. Egyszerűen hangzik, de gondolkodj.


Az is jó ha felírod mire mennyit fog kelleni, viszont tedd is félre feliratozva, hogy emlékezz rá mi mire van eltéve. És azt ne is tartsad a pénztárcádban.


A havi költőpénzt jegyezd meg és eleve abból kalkulálj, hogy kellene ez meg az, amaz meg inkább csak jó lenne, úgyhogy az ráérős.


És ha jól csinálod öltözködhetsz kimondottan jól is.

2019. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!