Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akkor újra neki futok . Adott...

Akkor újra neki futok . Adott egy vìz fűtés szerelő cég, ahol 4 órás bejelentéssel dolgozom . Persze nem annyit dolgozok (reggel 7 től délután 5 ig) megteheti ezt ( többi lent )?

Figyelt kérdés
Hivatalosan kötelezhető vagyok arra, hogy én ledolgozzam azokat a szombatokat amik munkanapnak számítanak? másik pedig az , hogy vannak olyan napok mikor nincs munka de az nincs kifizetve , de táppénz sincs . Arra lennék kiváncsi , hogy joggal követeli hogy menjek be ledolgozni ha a szombat munka nap vagy sem ? Mert nekem ez nem tiszta hogy táppénz nincs fizetett szabadság nincs, de a hivatalos szombatokra muszály bemenni . Akkor ez most mi ?

2019. jan. 23. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:

A helyedbe nem azon agyalnék, mit engedhetnek meg maguknak vagy sem...


Keress másik állást, mert ez vicc.


Hülét csinálnak belőled s te úgy irod le: Mindenképp maradni akarsz.


Ne hagyd, hogy bolondnak nézzenek s közbe jól elvannak s röhögnek a magadféle embereken, kik burokban élnek s nem mernek lépni igazából.


Ha feldobnád őket azzal pedig te is faszulnál, mert csináltad illegálisan tovább a tevékenységed.


Ne betokosodott fejjel "sírj" mi van, hanem lépj s haladj előre, még ha olykor nehéz is.


A haladó képes ember lesz erősebb, sikeres s nem szűrke napokba bele fásult személy, mint az emberek nagy része.


Nekem is voltak érdekes munkáim/feletteseim, de nem voltam hajlandó elfogadni s haladtam felfele, előre.


Hakrá, sok sikert! Ne hagyd!

2019. jan. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdésem az a baj ..

Köszönöm a válaszodat . De még mindig nem kaptam erre a fenti feltett kérdésre választ .

Megtehetné ezt ha nem fizet se táppénzt sem pedig szabadságot vagy sem ?

2019. jan. 24. 06:04
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz. Azt tesz veled amit akar, amíg nem lépsz le. Szerintem be sem vagy jelentve. Lehet, Feketén dolgozol.

Sajnos az építőiparban ez a nagy jellemző. Dolgoztat nyakhajlásig, követel. De te nem kapsz semmit, ha bajod van.

Ha nem tetszik ami ott folyik lépj le. Ha meg tetszik fogadd el, hogy egy Bábu vagy semmi több.

2019. jan. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megteheti.

Végülis a 4 óra után ami jár az vicc.


De te is megteheted hogy nem mész be.

2019. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na vegre egy rendes válasz ami használható

Köszi !!!

2019. jan. 26. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem teheti meg! Dehogy teheti meg! A helyedben a szemébe röhögnék, mert ez nyilvánvalóan fekete munka. Ő elvárja, hogy te a munka törvénykönyvének megfelelően járj el, mintha munkaviszony lenne, de ő meg eközben nem felel meg ugyanennek a törvénynek.


Olyan nincs, hogy nincs szabadság. Olyan nincs, hogy nincs táppénz. Olyan nincs, hogy nem fizet arra a napra, amikor nem tud munkát adni.


A szombati munkanapot nem tudom értelmezni. A ledolgozós szombatokról van szó? Az idén talán 3 nap. Vagy pedig eleve olyan a beosztásod, hogy időnként szombaton is kell dolgoznod, de cserébe hétköznap egy napot nem?

Ha elvárja, hogy minden héten hétfőtől szombatig dolgozz, az megint csak arra utal, hogy ez fekete munka.


Ha még tényleg az, akkor azt csinálsz, amit akarsz, mert nyilvánvalóan a főnököd is ezt teszi, és magasról tesz a törvényekre. Ha meg nincs törvény, ami lefekteti a szabályokat, akkor semmi sem véd se téged, se őt.

2019. jan. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A ledolgozós szombatokról van szó amikor ünnepeket -hosszú hétvégéket kellene ledolgozni . Hétfőtől péntekig dolgozok .
2019. jan. 27. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!