Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne kelljen...

Mit tegyek, hogy ne kelljen visszafizetnem a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Egy éves munkaviszonyom van, mellette tanulok esti tagozaton. Szeptembertől van újra tanulói jogviszonyom. Felvettem 3 havi családi pótlékot (3 x 14.800Ft)

Az igényléskor leadtam a munkaszerződésemet és a bérpapírjaimat is. Novemberben megvonták a családit, az indok, hogy jóval többet keresek a mindenkori minimálbértől. Ezt akkor is tudták, amikor megigényeltem. A lényeg, hogy valószínűleg vissza kell fizetnem. Nem halok éhen, de nagyon nem örülök ennek a helyzetnek, ha úgy döntenek, fizetnem kell...


Mit tanácsoltok, akik jártasabbak vagytok az ilyen ügyekben?

Köszi a segítséget.



2019. jan. 24. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Hagyd ott a munkádat és menjél el dolgozni minimálbérért egy gyárba. Akkor újra megigényelheted :P
2019. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még mit nem...
2019. jan. 24. 20:09
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Akkor viszont ne nyígj hanem fizesd vissza, amit kell.
2019. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A nyígj milyen nyelven van? :)

Kezdjük ott, minek utaltak, ha az első perctől tudták, hogy a minimálbér két és félszeresét megkeresem?

2019. jan. 24. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

A nyígj az magyarul van, remélem te is beszéled ezt a nyelvet.


Az, hogy kiutalták az egy dolog, ezek szerint tévedés volt. Ha a minimálbér két és félszereséd keresed (ez hencegésügyileg fontos volt), akkor ne siránkozz (<<< szintén magyar szó), hogy ha vissza kell fizetned.

2019. jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Azért mindenesetre elég szopó lesz neked, ha kilépsz a nagybetűs életbe és minden szir-szar tartozáshoz így állsz hozzá. De majd megtanulod, mikor a behajtócég meg a végrehajtó is rádveri több éves huzavona után a saját 50-60 ezres munkadíját az addig kamatokkal megsokszorozott tartozáson felül és ezt együttesen fogják leszedni inkasszóval a bankszámládról, vagy letiltatni az irigylésre méltó 2,5x minimálbéredből :D


Ahelyett, hogy bemennél az Államkincstár ügyfélszolgálatára és részletfizetést kérnél tőlük...

2019. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Megmagyarázom:


Szüneteltetni kell a családi pótlék folyósítását, amennyiben a 18. életévet betöltött személynek rendszeres jövedelme van. Rendszeres jövedelemnek kell tekinteni a legalább három egymást követő hónapban keletkezett jövedelmet. A folyósítást a negyedik hónaptól kezdődően kell szüneteltetni.


Jövedelemnek kell tekinteni a minimálbért elérő összeget.


Valami nem kerek a történetben... Köteleztek visszafizetésre?

Véleményem szerint a 09. 10. 11. hóra jogosult vagy. A 12 havira már nem.


Jogszabály szerint nem kell visszafizetned, de a 12. havira már nem vagy jogosult. Ha tévedésből mégis utalnák, ne vedd át!

2019. jan. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi! Végre valaki. A 11. havit megkaptam, decemberben már nem utalták. A visszafizetésről még nem kaptam papírt, nem döntöttek vagy nem is fognak, mert neked lehet igazad, és nem kell visszafizetni.
2019. jan. 25. 11:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Furcsállanám, ha küldenének visszafizető határozatot.

Ami járt, megkaptad, most szünetel a csp. folyósítása, valószínűleg erről kaptál értesítést.


Ha a szünetelés feltételei már nem állnak fenn, kérheted, hogy újra indítsák el a csp. folyósítását. Nem ők fogják figyelni a feltételeket, Neked kell tisztában lenni vele.

2019. jan. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!