Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesten más vidéki magyar...

Budapesten más vidéki magyar is tátja a száját rajtam kívül hogy milyen gazdag emberek élnek itt?

Figyelt kérdés

Kapkodom a fejem az utcán olyan autók szaladgálnak, rengeteg nagyon jól öltözött ember, akiken csak a ruha egy vagyont ér.


Hihetetlen mennyire pénzesek itt az emberek.


Én borsodi vagyok, nekem ez mintha egy másik világ lenne


2019. jan. 29. 23:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Mert mostanra örökölte meg mindenki az aranygeneráció (ingyen lakás + 55 éves nyugdíjkorhatár) lakásait ami ingyen 25 milliót jelent.
2019. jan. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Győri vagyok, azért nekem nem volt annyira nagy sokk Budapest. A Váci utca és környéke ahol a puccos üzletek vannak érdekes, de azért a metrón és villamoson nem láttam olyan gazdag embereket. Csilivili autókat meg kiöltözött embereket Győrben is szoktam látni, nyilván nagyobb embertömegben több van belőlük.
2019. jan. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Én azóta utáltam meg igazán a budapesti népet, mióta metrópótlás van.

A metrón azért csak jobban eloszlik a sok tróger, mint a buszon vagy a villamoson. Sokszor ki se lehet térni előlük :/

2019. jan. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Nagyrészük eladósodott és hitelekből tartja fenn a fényes külsőségeket, nézz a látszat mögé is.
2019. jan. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Borsodikent lehet h fura, de pesti agglomeracioban v mas videki nagyvarosban elonek nem.
2019. jan. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

4-esnek igaza van (részben)


+sokan "gazdagnak" nézik az embert csak mert van újabb autója magyarban s elegánsabban öltözik.


Pl én alapból az egyszerű modern, elegáns ruhadarabokat szeretem kombinálni pár nem megszokott/látott ruhákkal/kiegészítőkkel.


+voltam külföldön több országban (dolgozni is),


nálunk magyarban vannak forgalomban régebbi autók...

Sok ember csak 1 dologhoz "ért": Más keze alatt dolgozni. Ráadásul az életükben csak cső látással élnek, azért nem haladnak s rekednek meg bizonyos szinten.


Legkisebb tesóm is kiment fél évre s autó, jogsival jött vissza, plusz volt kerete vállalkozásba kezdeni a határon.


Kezdetben vendéglátóztam odakint, a pénzből pedig itthon elvoltam a lakásomban s alkottam.

Majd neten beindult az eladás, most már nem dolgozni járok ki, hanem találkozókra vagy nyaralás/telelésre.


Sokan rácsodálkoznak a bp-i "világra", ebből is látszik, hogy nem igen hagyták el a szülőhelyüket sokan s idegen számukra.


Internet rengeteg lehetőséggel s kényelemmel van tele.


Pl nekem külföldi vevőket takar, így mindegy hol tartózkodok csak legyen munkáimhoz eszközök, alapanyag s tudok haladni.


Nem tudom mennyi idős lehetsz, de csak javasolni tudom: Ahogy adódik érdemes pár országba elnézni.

Próbáld önmagadba megtalálni, azt amit szeretsz s munkaként is jövedelmező - reeengeteget dob az ember életében s közérzeten főleg.

2019. jan. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Max akkor egy ér egy vagyont az embereken a ruha, ha neked már 40-50 ezer forint annak számít. Amióta az eszemet tudom, itt élek, de hogy nem láttam tömegével valóban gazdag, jól öltözött embert. Max volt 1-2 márkás darabja, ami meg aztán bőven lehet olcsó kínai utánzat is. Na meg pl. a normális téli kabát, csizma nem olcsó, de bőven lehet hordani évekig, nem kell mindig újat venni. Az évek alatt persze, hogy összeszed az ember minőségi, tartós hoomikat...


A legtöbb autó meg hitelre van. Normális munkával (nem, nem egy minimálbéressel és nem is valami közel fél milliós programozó fizetésből) ezeket bőven tudja az átlag ember biztosítani magának, nem értem miért esel tőle hasra. Meg hogy miért akkora csoda, hogy a főváros nem olyan, mint egy borsodi kis falu... Csőlátás azt képzelni, hogy a falu szélén megáll a világ.

2019. jan. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem tudom, én is vidékről költöztem Budapestre, igaz én Dunantúlról, de nem látom az egetverő különbséget a külsőségekben. Konkrétan tisztában vagyok vele, hogy magasabb az átlagbér, sokkal tágabb a középosztály és hogy a leggazdagabb emberek is Budapesten vagy agglomerációjában élnek,de nem látom, hogy arányaiban több drága autó lenne, vagy többen flangálnának draga cuccokban. Talán egy kicsit épp fordítva, mert sokkal inkább sza.rnak bele az emberek, hogy miben mennek utcára, hiszen sokkal kevesebb arányaiban az ismerős.


Borsodban sem mindegy hol, Miskolcon szintén nem látom az egetverő különbséget.

2019. jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Ja, és Budapesten a szegénységet is jobvan látom az utcán, nem csak a hajléktalanokra gondolok, hanem rajtuk kívül is sokkal több lepukkadt embert látok.
2019. jan. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
Tegnap épp Borsodba jöttek hozzám szerződni autóbérlésre szerződni Pestiek. '93-as Mercedesre. Tátom a szám. Pedig mi meg épp Pestre mentünk autót nézni tavaly ilyenkor. Akkor jobban tátottam, hogy félmillióval többért adták volna nettó áron a hasonló korú és típusú autót üzemképtelenül, mint a szomszéd borsodi faluból elhoztuk áfásan ugyanannyiért friss műszakival, napi használatból ( használtautón még fél évig láttuk a pesti hirdetést ) . Most meg épp pestiek bérlik több mint egy évre. Igaz 1-es katas adószámmal, ami nem feltételez 8-12 milliónál több éves bevételt, amíg itt Borsodban 2-25-ös végződéssel bele sem férnék a kataba már a kezdetektől fogva ( 6-8-12 millió nettóba se ) . De lehet igazad ettől függetlenül.
2019. jan. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!