Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek is tisztességtelen...

Szerintetek is tisztességtelen, ha egy tanfolyam sokkal drágább, mint amennyit valójában ér?

Figyelt kérdés
Számos tanfolyam és tréning kering a neten, ahol többnyire azt hirdetik, hogy ha elvégzed, utána sínen lesz az életed. Ezek általában nem olcsók, sokszor több havi fizetésbe kerülnek. Biztos, hogy van közöttük hasznos is, csak sajnos ezt előre nem lehet tudni. Sokszor már csak a tanfolyam közepén derül ki, hogy mindent meg lehetett volna tanulni önerőből is, mondjuk internetről és könyvekből. Az igazi problémám azzal van, hogy sok tanfolyam olyan szinten túl van árazva, hogy az elképesztő. Ha mondjuk rájövök közben, hogy nem ér annyit, amennyit kifizettem, az roppant kellemetlen és szerintem ez azoktól, akik ezeket a tréningeket tartják, eléggé tisztességtelen. Ha nem lenne olyan drága, eleve lehet, hogy többen is elvégeznék és nem lenne akkora teher a családi kasszának sem. Ismétlem, csak azokra a tanfolyamokra értem, amelyek drágák és nem érnek annyit, mint amennyit kifizetünk értük. Mi a véleményetek, szerintetek is tisztességtelen úgy beharangozni valamit, hogy megéri a rengeteg pénzt, holott közben annak a felét sem éri?

2019. jan. 31. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezt így azért nehéz megítélni. Nekem a feleségem végzett olyan weblapszerkesztő tanfolyamot, aminek semmi értelme nem volt, mert nagyon korszerűtlen anyagot adtak le, nagyon alacsony szinten. A végén rájött, hogy előrébb van, ha ingyenes weblapsablont tölt le.


Viszont előre megismerhető volt a tanterv, illetve volt rengeteg rossz vélemény a neten. Nem tájékozódott megfelelően, így nem mondanám, hogy átverés volt a tanfolyam, csak neki nem lett volna rá szüksége. Lehet, hogy valakinek meg jó kezdőlöket lesz a további fejlődéshez. De túl sokat elvárni ilyen kis tanfolyamoktól felesleges, nagyon könnyen belátható, hogy nem lehet egyetemen évekig oktatott szakmákat heti 3 órában megtanulni.

2019. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondja meg, mennyit ér? Mindenki annyit kér az általa tartott tanfolyamért, amnnyit akar. A jelentkező pedig eldönti, hogy ér az neki annyit, vagy sem.
2019. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell előre utánanézni.

Nagyon sok cég van, akik nem nyújtanak semmit, nem elfogadott képzés, nem OKJ-s., nem használható utána a papír semmire sem, kb. kapsz egy oklevelet, amit magadnak is gyárthatsz otthon.

Ez hobbinak jó lehet. Ezt mindenki maga döntse el, hogy mi éri meg neki.

Hivatalos iskolarendszerű vagy OKJ képzéseket indító intézményeknél meg tudhatod, hogy mire számíts, hiszen sok információnak előre utána tudsz nézni, láthatod, hogy miből áll a képzés.

Tréningeknél meg szintén vannak profi cégek, és vannak, akik bárkinek bármilyen tréninget megtartanak, ha fizetnek érte, és nem azért, mert mindenhez értenek :)

2019. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi mennyit ér az szubjektív fogalom. Mivel senki nem tartott pisztolyt a fejedhez mikor befizetted a pénzt ezért nem történt jogsértés.


Ha én hírdetek egy okj-s jedilovag tanfolyamot 1 millióért es van aki jelentkezik, akkor én megtartom a tanfolyamot. Egy héten át meditálnánk és közben mondanám hogy érezd az erőt.

2019. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van abban, hogy senkit nem kényszerítenek semmire. De létezik olyan, hogy a fogyasztók megtévesztése, amit jobb helyeken büntetnek. Ha valami olyat veszel, amire azt mondják, hogy az sárga, majd miután megvetted nemsokára kiderül, hogy zöld, akkor az ebbe a kategóriába tartozik.
2019. jan. 31. 17:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Linkelj már kérlek ilyen tanfolyam hirdetést, ahol egy túlárazott valamit árulnak ami senkinek sem érne meg annyit amennyibe kerül.
2019. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Hát, lehet olyan is, ami túl van értékelve, de lehet olyan is, ami már bejött, bevált, működött valakinek; de egyébként amúgy hallottam már olyan tanfolyamról, hogy pl ilyen csajozási tanfolyamot tartott egy olyan pasi , aki valszeg még messziről sem látott nőt. :) Legalábbis a leírását véleményező pszichológus véleménye alapján, amivel a pacák hirdette. Szóval a (tanfolyamtartó) pacáknak a promószövegét véleményezte, elemezte ki egy pszichológus egy műsorban:) Mert az egyik nézője küldött neki egy panaszkodós levelet, aki talán el is ment arra a tanfolyamra, és hogy csalódott, és jó beszélni róla, hogy nem kell minden ilyennek bedőlni, vannak abszolút nem jók, nem hasznosak is:) Sőt, lehet, hogy valamelyik lehet, hogy nemhogy nem használ, hanem még rossz is kifejezetten, tehát nem kéne oda elmenni. :)
2019. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Szívesen megnézném azt a műsort ha még elérhető.
2019. jan. 31. 18:45
 9/9 anonim ***** válasza:
(priviben megírom még, akit érdekel)
2019. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!