Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe rakjam a pénzem?

Mibe rakjam a pénzem?

Figyelt kérdés

olyanba raknám hogy az értéke megmaradjon, de az értékpapírokhoz nem értek, azt se tudom mit kell nézni hogy államcsőd van -e, teljesen laikus vagyok..

de ha van valami jobb, akkor azt is meghallgatom...


vagy tartsam a szobában a párna alatt a pici spórolt pénzemet?


2019. febr. 5. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyiről van szó? Ha nem tízmilliós összegről van szó, annak értelmes hozama úgy sem lesz.
2019. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Pici pénzzel nem sokra mész. Menj el kaszinóba és tedd fel piros vagy fekete. Még azzal is jobb az esélyed mint feleslegesen papírokat vásárolgatni.
2019. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

Érdemes külföldi (főképpen svájci bankban, euró alapúan) bankokban gondolkodni.


Mi a SharedHouse-ban (6-an élünk együtt, én és 5 nő) egy bankszámlát használunk. Egy ismerősünk segített az intézésben. Kimentünk Svájcba, nyitottunk egy számlát. Mind a 6-an egyenjogú kezelők vagyunk, nincs kiemelt tuladonos. 6 kártyát kaptunk.


Ezt csak azért írtam le, hogy éreztessem, a svájciak mennyivel rugalmasabbak az egyéni esetekkel szemben a magyarokhoz képest.


A lényeg a csomag. Mi egy speciális csomagot használunk, ami csak nagy pénzösszegnél (havi 1 milliós feltöltés felett) elérhető, így ezt nem ajánlom.

Azonban van ennek a csomagnak kistestvére (bankonként eltérő a neve).

A csomag osztott. Egy része hagyományos számla (amire megérkezik a pénz) egy része pedig a kamatszámla (amit félreraksz kamatozni). Nekünk a hagyományos számlán belül van 6 tárca, de a szám ugyanaz. Az utalás tárgya alapján megy külön tárcába a pénz. A bankkártyánkkal csak a saját tárcánkhoz férünk hozzá.

Nálunk automatikusan be van állítva, hogy a fizetésünkből, a 200.000HUF feletti összeget tegye a kamatszámlára.

Havonta minimum összeget kell berakni. A rendszer kamatos kamattal működik. És folyamatosan ugyanahoz a likvidlekötéshez (bármikor kivehető és megkapod rá a pluszt is, nem veszik el a kamat mert "idő előtt veszed ki") adsz hozzá, így egyre nagyobb összeg lesz az alap a kamathoz.

A kártyákat normálisan használjuk. A fentebb említettek alapján mindenki 200-at maximum egy hónapban. Mi még annyit szoktunk csinálni, hogyha a 200 nem fogyna el a következő fizetésig, akkor a megmaradt megy a kamatszámlára.


Nem kis összeg gyűlt így össze ezzel a rendszerrel 5 év alatt. Tavaly volt egy kis visszaesés, mert vettünk 2 autót, így levettünk a kamatszámláról, de így is, az 5 év alatt 80millió felett raktunk félre bőségesen.


Monduk ehhez hozzá tartozik, hogy havonta jóval több, mint 1milliót rakunk fel.


2x/F

2019. febr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a SharedHouse-ban (6-an élünk együtt, én és 5 nő)"


Ez valami hárem, vagy mi az isten? :D

2019. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Annak ne higyja aki azt mondja, hogy számít a mennyiség. Állampapírba rakva már 1000 Ft is ugyannyi százalékot hoz mint 1 milliárd, mert semmi költséged nincs.


Sőt még tőzsdén is 100 ezer felett már nincs különbség, ugyanúgy hoz százalékban mint az 50 millió.


Egyedül amit nem tudsz megtenni pár millió alatt az hogy fizikai ingatlanba rakod és kiadod. De még ehhez hasonlót is tudsz csinálni befektetési alapot vásárolva, tehát még budapesti ingatlankiadásba is tudsz fektetni akár 100 ezer forintot is.


A helyedbe állampapírba raknám első körben 4,5% kamat, bármikor rakhatsz hozzá és bármikor kiveheted a kamatokkal együtt. Min. 3 hónapot kell bent tartanod, utána már bármikor veszed ki nyersz rajta a párna alatt tartáshoz képest.

2019. febr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4:


Nem. 3 hálószoba, abban lakunk kettesével.


Mi a szobatársammal összetoltuk a heverőinket, így egy nagy franciaágyat kaptunk és tettünk rá egy matracot, így nincs meg a vágás a két ágy csatlakozásánál.

Összebújva alszunk.

De soha egyikükkel sem tettünk semmi olyat.

Főleg hogy van aki már házas.


3-as voltam.

2019. febr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

@23:34


Te az ilyen baromságokat honnan hordod össze?

Tessék kicsit tájékozódni.

[link]

2019. febr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen baromságokat, egyik se baromság amit írtam, hanem tény. Írj konkrétumot.
2019. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Prémium állampapír, véd az inflációtól, és minimális a kockázata.
2019. febr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm. még jöhetnek a válaszok


a prémium állampapír egyelőre elég jól hangzik


hogyhogy nem ebbe rakja mindenki a pénzét, hanem rakja bankba kb. ugyanerre a kamatra, nagyobb kockázattal, értéktartás nélkül

2019. febr. 9. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!