Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megállapítani,...

Hogyan tudnám megállapítani, hogy az ingatlanom mennyit ér? ( Nem akarom eladni, de jó lenne tudni. )

Figyelt kérdés
Milyen szempontok alapján lehet reálisan megsaccolni?

#Ingatlan-Értékbecslés
2019. febr. 7. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Elsőként alaposan ismerned kell a saját ingatlanod és minden adatát. Ha ez meg van rámész az ingatlan.com és egyéb nagy adatbázissal rendelkező oldalakra és beütöd az adatokat. Ha semmit sem adna ki akkor nagyon picit állíts a paramétereken. Pl. lakóterület nm lehet tól ig és stb. Megnézed a találatokat és az alapján már könnyebben feltudod becsülni az ingatlanod értékét.
2019. febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Értékbecslés 3 hónapig érvényes, 90-100%-os esetleg 80% menekülési árral, tehermentesen megállapított érték.


Esetleg ingatlanközvetítőt kihívod, megbeszélitek, hogy ettől kevesebbért mondjon egy árat, amiért ő jutalékkal el tudná adni. a jutalékot levonod, annak veszed a 90%-át.


Az első válaszoló által ajánlott megoldás elég torz értéket fog adni, mert az eladók jellemzően irányárat, azt is felül értékelve határozzák meg. Ez még rosszabb lesz, ha vissza áll a 27% áfa az új építésű ingatlanoknál. Pontosabban "már visszaállt" árazásban, de majd 2-3 év múlva fognak szembejönni ezek a piaci árak.

2019. febr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TappancsMancs ***** válasza:
Vagy tájékoztató jelleggel, ha megfelel, akkor keress rá 2019 budapest négyzetméter árak, és találsz táblázatokat. Nyilván ezt alakítja a konkrét elhelyezkedése és állapota is. Ennyiből lesz valami képed róla.
2019. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Mi félkértünk egy értékbecslőt, mert nekünk máshová is kellett a hivatalos becslés. Szinte százezerre pontosan annyiért adtuk el, mint a felbecsült érték. Korábban elhívtam egy ingatlanost, ő kb. 25 %-al kevesebbet mondott.
2019. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Én azt veszem alapul, amit a biztosító közöl év elején, ahol a lakásbiztosítást kötöttem.

Értékkövető biztosításom van. Én úgy látom, teljesen jól lövik be az értékét még akkor is, ha ez nem az eladásról szól, hanem egy káresemény utáni újraépítésre.

2019. febr. 8. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 TappancsMancs ***** válasza:
Na kérdező, ezekből tudsz variálni.
2019. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Budapest, 12. kerületében van az ingatlanom, de a ház régi, csak nekünk érték, mert benne lakunk, ha eladnánk, csak telekárat lehetne számítani, de az meg szolgalommal terhelt, emiatt lejön az értékéből valahány %.(nem tudom mennyi...talán 10 %?)
2019. febr. 8. 19:21
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:
Ha közlekedő út akkor le kellene választani, de nem tudom, hogy megy az ilyen.
2019. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem út, hanem víz- és gáz-szolgalom ( a földben megy). A teleknek kb. a 8 %-át veszi igénybe.
2019. febr. 8. 22:09
 10/12 anonim válasza:
piacvezető hálózat korábban eladott lakásainak összehasonlító elemzéséből, én gyakran használom.
2019. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!