Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha tetszik egy adott bolt...

Ha tetszik egy adott bolt terméke ahol lakom, megcsinálhatom ezt?

Figyelt kérdés

Ehhez kell a tulajdonos beleegyezése,vagyis el kell mondanom neki mit szeretnék ?

Van egy általános termék amit árul,különböző fajtákkal.Tehát nem az ő egyedi terméke,gondolom valahonnan importálja ezeket a dolgokat.Gondoltam veszegetek bizonyos kiszereléseket,leosztom kisebb mintákra,és ezt árulnám a neten(egyenlőre nem webshopban).

Ilyet lehet csinálni ? Bonyodalmat nem akarok.Vagy mondjam el ezt neki,és akkor jobban is járok,mert esetleg ha többet vásárolnék tőle,akkor kevesebbért is odaadná ?


2019. febr. 10. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:

"Gondoltam veszegetek bizonyos kiszereléseket,leosztom kisebb mintákra,és ezt árulnám a neten"


Amennyiben van kiváltva vállalkozóid, úgy semmi akadálya - ha nincs, akkor ki kell váltani és ha nincs főállásod, akkor min. havi 50 ezer ft-ot adózni. Gondolod, így is megéri? Mert szerintem nem.

És hiába kis bevételed van belőle, üzletszerű értékesítésnek minősül, tehát adóköteles.

2019. febr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha pl. Vaterára,vagy jófogásra tenném fel,mint sajátomat,ott van millió termék,és nem fizetnek utána adót.De a kérdésem fő lényege az,hogy ezt meg kellene-e beszélnem a tulajdonossal ? Szerintem igen,de döntésképtelen vagyok.
2019. febr. 10. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem a sajátod lesz, mert továbbárusítod más termékét és az már bevételszerző tevékenység lesz, ami adóköteles. Meg lehet próbálni trükközni vele, de a NAV büntetés jellemzően nagyobb, mint amennyit a csalással szerzel.


Nekem nem világos, hogy te ebből hogyan leszel nyereséges? Ha megveszel egy terméket a boltból 1000 forintért, akkor neked 1000-nél drágábban kell eladnod hogy pénzed legyen belőle. De ki olyan hülye aki (adózási megfontolásból próbálkozva) használtnak hazudott terméket megveszi drágábban, mint a bolti ár?

2019. febr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-as, a kérdező nyilván nem ismeri a szabályokat - vagy legalábbis így vélelmezem :-)


Kérdező, amit látsz a Vaterán, stb. az a következő variáció lehet:

- évi 600 ezer ft-ig a SAJÁT megunt, kinőtt, feleslegessé vált holmijaidat eladhatod adómentesen

2- ha nem saját és több darabot adsz el belőle, akkor üzletszerű tevékenység, adóköteles, mint írtam. Igen, azlehet, hogy azt látod a Vaterán, hogy sokan úgy árulnak, hogy üzletszerűen és nem adnak számlát, nem adóznak - de azt már nem fogod látni, ha lekapcsolja a NAV egy próbavásárlóval és sokezerre büntetik.


Az is lehet, hogy évekig sikerül neki megúszni, de el kell mondjam, a netes eladások évekre visszamenőleg lekereshetőek - tehát a NAV akár 2 év tevékenység után is simán megbüntetheti az eladót.

2019. febr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljunk (bar ha eleve nem szeretnéd legálisan csinálni, vállalkozás formájában, akkor én személy szerint nem értem, hogy ez a részlet miért izgat): nem kell a viszonteladónak elmondanod, hogy te azért veszel valamit, hogy továbbértékesítésítsd.
2019. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszokat,ezek szerint akkor nem árt egyéni vállalkozóit csináltatni pl. a főállásom mellett,ami kevesebbe kerül havonta,ha valamit rendszeresen szeretnék árulni az interneten.
2019. febr. 10. 12:23
 7/10 A kérdező kommentje:
:)
2019. febr. 10. 12:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Így van, ha van főállásod, akkor mellékfoglalkozású vállalkozóként kevesebbet kell adóznod.

Nem kell egyeztetned a bolttulajdonossal - ha megvetted, az már a Tiéd, de mielőtt kiváltod a vállalkozóit és elkezded árulni, egyrészt tájékozódj az adózási formákról (ÁFA-nem ÁFA, Tételes vagy KATA-s éri meg), másrészt nézd meg, hogy nem árulja-e már más olcsóbban, mint Te.

2019. febr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
+termék függő hogy egy "import terméket " ujracsomagolva Te milyen címkézési egyéb kötelességgel árulhatsz tovább és arra kapsz e egyáltalán engedélyt...
2019. febr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen,Norbi ez egy nagyon jó kérdés ezzel kapcsolatban.
2019. febr. 11. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!