Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gimisek, középiskolások! Ti...

Gimisek, középiskolások! Ti kaptok zsebpénzt? Mennyit? Milyen gyakran? Függ a jegyeitektől?

Figyelt kérdés

2019. febr. 10. 13:03
 1/4 anonim válasza:
64%
Én egy jó ideje apukámtól kapok 2000 forintot hetente. Anyukám is szeretne adni, de mivel én nem szeretném, hogy adjon, így csak akkor kapok tőle, ha kérek. Nekem egyáltalán nem függ a jegyeimtől. De igazából én ezt a pénzt is mindig félre rakom, mert nem költöm el szinte soha. :)
2019. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%

Nem kaptam zsebpénzt soha.


Kis faluban laktunk. Mindenki ismert mindenkit.

Éptkezéskor, felújításkor, boltnyitáskor, áruérkezéskor, birkanyíráskor, disznóvágáskor, tyúkkopasztáskor, lovastábor idején (volt egy lovasiskola- és tábor a szomszéd faluban), ünnepi időszakoknál díszítéskor, mindenféle falusi eseménynél, stb. segédkeztünk, kaptunk párszáz-párezer forintot (2006-2012) aminek már nagyon örültünk.

Átlagosan heti 5-6ezer összejött. Az bőven elég volt arra ami kellett, így nem nagyon vetettünk semmit a szüleinkkel.


2012 végén 14 évesen felkerültem Pestre középiskolába. Kollégiumban indultam. Egy ismerősöm egy nemzetközi, nem kis méretű cégnél volt az igazgatói tanács tagja. Ő bejuttatott engem (köszönhetően a jó reál képességeimnek) hozzájuk egy munkára. Így 14 évesen, igazán feketén, tehát semmilyen nyoma nem volt annak, hogy közöm lenne ahhoz a céghez, kaptam egy jó kis állást ami 180ezret fizetett egy hónapban. Ez érettségiig, illetve az érettségivel folyamatosan nőtt. Ma már 400ezer felett keresek, bár csak azért nem többet, mert úgy oldhatom meg a kiadásaimat, hogy nincs is szükségem többre, konkrétan csak 200-at használok fel havonta.


Szóval ha csak nem 14-15 éves vagy, akkor érdemes lenne elkezeni önállósodni, és diákmunkát keresni.

Még a legeslegnehezebb középfokú vagy felsőfokú oktatás mellett is meg tudják oldani a rossz tanulók is, hogy dolgozzanak, anélkül hogy tovább romlana a jegyük.


21/F

2019. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 6 éves koromtól 10 éves koromig heti 200 ft. 11 éves koromtól pedig heti 4000. Igazából van saját keresetem is. Színészkedek színházban, reklámokban, filmekben. Van hogy óránként 100 000 Ft-ot. Nem függ a jegyeimtől
2019. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Én sose kaptam, már az általános iskola alatt is dolgoztam.
2019. febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!