Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan cég magyarországon...

Expolater kérdése:

Van olyan cég magyarországon amely webfejlesztéssel foglalkozik és érdeklhetnek a lent leírtak?

Figyelt kérdés
Webfejlesztéssel szeretnék foglalkozni és már van pár kész ötletem. Mivel még csak tanulom a webfejlesztést így se tudásügyileg és sajnos anyagilag sem tudom biztosítani magamnak azt, hogy megvalósítsam az ötletem ezért arra gondoltam, hogy felkeresek olyan webfejlesztéssel foglalkozó cégeket, akik a felmerülő költségeket és a megvalósítást is kezelik. Természetesen mivel enyém az ötlet és a szívemhez nőtt így a weboldal résztulajdoni elosztásban lenne. Mivel én csak az ötlettulajdonos vagyok és a kivitelező a cég így én egy 30-70 esetleg 25-75 százalékos elosztásra gondoltam. Magyarán, ha tud valaki olyan céget, melyet érdekelhet az ötlet az kérem adja meg a cég nevét és annak hivatalos weboldalát. Minden választ előre köszönök.

2019. febr. 12. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Felejtős.

Olyan, amit leírtál, nem hogy MO-n, de a világon nincs, ugyanis ötletekkel mindenkinek roskadásig van a polca (vagy backlogja). Nem a spanyolviaszt feltaláló, ötletelő emberek kellenek (mert abból bőven van), hanem (1) nagy vagyonnal rendelkező befektetők, (2) olyan tehetséges fejlesztők/vezetők, akik magas színvonalon megvalósítják az ötleteket.

Én 2 helyen dolgozom egyszerre, az egyikben tulajdonos/alapító vagyok, a másikban vezető fejlesztő; az elkövetkezendő 5 évre elegendő ötletünk van mindenből, nem csak a jelenlegi projektjeinkhez, hanem jövőbeni projektekhez is. Mindkettő innovatív terület.

Emiatt egyébként kis túlzással kb. havonta keresnek fel ismerősök, hogy ilyen/olyan jó ötletük lenne -- mondom ötletem az van nekem is, olyan kell, aki végig is viszi.

Azonban...

Ha (1) van egy jó ötleted, (2) értesz a megvalósításához és/vagy nyilvánvaló, hogy a megvalósításhoz egy csapat vezetésére képes lennél és (3) van egy működő/kezdetleges prototípusod, akkor szép számmal vannak befektetők, akik 5 percben meghallgatnak, majd ha nagyon meggyőző volt a személyiséged (olyan embernek tűntél, aki ezt meg is csinálja), akkor beletolnak valamennyi pénzt (20-30 millió forintokat, szóval aprópénzt), de nem az ötletbe, hanem az ötletet megvalósító csapatba/vezetőségbe.


Forrás: megjártam a szamárlétrát mind befektetői, mind ötletgazdai oldalról.

2019. febr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hm. Értem. Köszönöm.

Akkor még várat magára pár évet a megvalósítás.

2019. febr. 12. 21:19
 3/3 anonim ***** válasza:
#1 voltam, igen, mindenképp a megvalósításban kell gondolkodni valamilyen formában, mert az szinte lehetetlenül ritka, hogy olyan ötlete legyen valakinek, ami nincs meg további 1000 embernek a bolygón.
2019. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!