Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Postán vagy bankban becserélik a régi 500 forintosokat újakra?

Vagy csak akkor, ha már a régi nem lesz érvényes?

febr. 12. 12:54  Privát üzenet  

A válaszok
Egyelőre nem feladatuk, de szívességből megteheti neked az ügyintéző. Majd november elsejétől lesz rá valódi alapod.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont febr. 12. 12:58 Privát üzenet
Ha a nagyon régi lila Adys 500-asra gondolsz, nem, azt nem cserélik ki a postán. De idén még becseréli az MNB. Ha a mostani, 2017-es és előtti 500-asra gondolsz, nem, azt még nem cserélik, mert még érvényes. Majd azután fogják, miután bevonják. Ne aggódj, 2-3 hónap és több lesz az új 500-as mint a régi. Ami problémás lehet, vannak olyan automaták amiket a mai napig nem állítottak át az új 1000-esre sem, pedig a régit már jó ideje bevonták.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont febr. 12. 13:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A ma is forgalomban levő, régi, barna 500-asra gondoltam. Van belőle 150 db (vésztartalék), és szívesen kicserélném az újra, hogy ezzel már ne legyen gond.

# 3/4Időpont febr. 12. 14:58 Privát üzenet
Váltsd be magadnak nagyobb címletűre, úgy egyszerűbb tárolni és azokat már cserélték, nem lesz vele gond. Az 500asokat meg költsd el.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont febr. 12. 15:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lakcímet változtattam, bementem a bankba is szólni, jeleztem a munkáltatónak is. A berpapiron viszont még a régi címem van. Miért?
Mennyit érhetneknek RÓMAI PÉNZÉRMÉIM? (KÍVÁLÓ állapotúak)
Mi az a dolog amibe a régi réz 2 forintosokat szokták tenni a kulcstartóra?
Érdemes félretenni a régi 2000-5000 forintosokat? Később érhetnek valamennyit?
Be lehet még váltani valahol a régi papír 200 forintosokat?
Van még olyan intézmény ahol gyűjtik a régi 1-2 forintosokat?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!