Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek van még tb-m?

Szerintetek van még tb-m?

Figyelt kérdés
Ugye a sztori annyi hogy egy ideig volt állásom de eljöttem onnan. Azóta csak keresgélek néha találtam is valamit de mind ideiglenes volt a lényeg hogy egy ideje már nincs munkám és a tb-t se tudtam magamnak befizetni. Pár hónapja. Most nemrégiben kaptam egy kisebb összeget amivel az idei januári tbt már be is fizettem időben de már nem tudom hogy így érvényes e még a tbm. Szerintetek? Valaki már járt így? Természetesen amint lesz munkám az elmaradt hónapokat. Maradéktalanul vissza fizetem, de most már kellene mennem dokihoz is csak nem tudom ellátna e így hogy nem tudom jó e a tbm. Ugye fizetni meg nem akarok milliókat.

2019. febr. 13. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha be vagy jelentkezve TB fizetésre, akkor zöld lámpát mutat az orvosnál a jogviszony ellenőrzésed függetlenül attól, hogy be van-e fizetve, vagy tartozásod van.

Ha be sem jelentkeztél, akkor piros lámpát mutat a rendszer, de így is el kell látnia az orvosnak és pénzt sem kérhet tőled a rendezetlen jogviszonyod miatt.

Szóval nyugodtan elmehetsz az orvoshoz, ugyanúgy el kell látnia mint egy biztosított személyt, és ugyanúgy nem kell fizetned az ellátásért.

2019. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!