Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Autósiskolának jogában áll?

Autósiskolának jogában áll?

Figyelt kérdés
Amikor beiratkoztam az autósiskolába még csak 4500 ft volt egy óra vezetés, mire elkezdtem vezetni ( kresz vizsga után) már 4800 ft lett az ára. Jeleztem az adminisztrációs munkatársnak, az ezzel kapcsolatos problémám, mire ő annyit felelt: megemelkedettek az árak. Jogukban áll önkényesen árat emelni egyoldaluag és visszamenolegesen tulajdonképpen?

#geciládák
2019. febr. 14. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi all a képzési szerződésben?
2019. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Abban ráadásul 4200ft van írva !
2019. febr. 14. 19:56
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem megteheti. kresz tanfolyamnál egyben le van adva az egész, te meg egyben kifizeted.


vezetési órákat viszont alkalmanként fizeted, és osztod be, hogy mikor tudsz menni. ha ez tök véletlenül úgy jön ki, hogy mondjuk az oktató csinál egy éves áremelést, akkor azzal semmi gond nincs.


te is a kresz vizsga után 2 évig bármikor befejezheted. azért az oktatók se kötnék meg a saját kezüket azzal, hogyha olyan szerződésbe mennének bele, hogy vállalják x összegért a teljes oktatást, és mondjuk te csak másfél év múlva tudnád befejezni, amikor már csak 5500ért érné meg neki csinálni, de neked 4200ért kéne, mert ott a szerződés.


szerintem ami neked van, az csak azt mutatja, hogy mikor elkezdted, akkor annyiért vállalta az órákat.

2019. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

elképzelheto, hogy igazad van

ellenben ha hivatalosan nezem, megkotottuk a szerzodest alairtam valamit, az uj arakrol uj szerzodes vagy modosított nem készult, ellenben belekenyszeritettek egy általuk kitalált árba, amit en ugyan nem hagytam jova



( egyébként rettenetesen lehuztak orakkal, nagyon ellene nem tudtam mit tenni, es gondoltam megfingtanam oket)(masreszrol hany embert huznak igy be, hogy johiszemuen alairnak egy arat, aztan kitalaljak, hogy megsem annyi-szerintem minden csak nem korrekt)


amugy 6 honap kulonbseggel tortent az emeles

2019. febr. 14. 21:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a hungarisztáni kapitalizmus, szabadáras minden, nincsenek piaci törvények!
2019. febr. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez érdekes téma.

Általában a szerződésben benne van az is, hogy ezeket az árakat x ideig garantálják. Nekem pl 6 hónap van beleírva, most fogom kezdeni a gyakorlatot.

Ha ez nincs benne akkor jogos a panaszod, viszont nem nagyon tudsz mit csinálni. Az oktatók egyéni vállalkozók, annyiért vállal el tanulót, amennyiért akar. Tehát ragaszkodhatsz ahhoz, hogy 4200-at fizess, viszont ekkor az oktató helyetted egy olyat fog vállalni, aki 4800-at fizet.

Nagyon sok iskolánál van ilyen beetetés, hogy irreálisan alacsony óradíj van megadva és csak később derül ki, hogy ezért pl csak heti 1 darab szimpla órát garantálnak, tehát 30 hét lesz a gyakorlat, ha minden héten tudsz menni.

2019. febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bak Norbert ***** válasza:

Nálam az eredeti 3.000 ft-os órabérrel számolták az órákat, 3 év után is, amikor kicsúsztam a két éves időkeretből és újra kellett kezdenem a kressztől.

Hiába hogy 4500-at fizettek az újak.

2019. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az oktatóm sajnos jó nagy geici volt, nem engedett 30 ora utan vizsgazni, egyreszt az 580km-es dolog miatt, masreszt, hogy állítása szerintem nem ment jól, ezeért 60 óra lett a vége!!! megjegyzem semmi gond nem volt a vezetésemmel, korábban is vezettem már rengetegszer, o meg mondta kerek perec, hogy nem enged, vegyek még orakat.

Na most 60x600, az 36000 Huf, csak ugy...

2019. febr. 15. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!