Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek járna nekem aktív...

Szerintetek járna nekem aktív korúak támogatása?

Figyelt kérdés
Tavaly januártol 1évre megállapitoták hogy jár, kaptam is januárra meg februárra, utána megszünt mivel lett munkám. Aztán féléves próbaidő elött 1 héttel felmondtak. Most akkor folytatólagosan nem kéne járnia az aktív koruak támogatásának amit tavaly januártolllapitottak meg egy évre és februárig kaptam?

2019. febr. 15. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Menj be a Munkaügyi központba - talán még valamennyi álláskeresési támogatást is kaphatnál - de ha nem, ott elmondják, mit tegyél, hová menjél.
2019. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy nem jár folytatólagosan, mivel a keresőtevékenység 121. napjától megszüntetik a már megállapított jogosultságot. Ami rád is érvényes, mivel majdnem a 180 nap is meglett, kb. 173 napod lett.

A keresőtevékenység első 120 napjában szünetel az aktív korúak támogatásának (foglalkoztatást helyettesítő támogatásának) folyósítása.

Ha 120 nap vagy attól kevesebb nap munkaviszonyod lenne, akkor folytatólagosan fizetnék vagyis járna és visszaállítanák a folyósítást.

2019. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az álláskeresési járadékra az az álláskereső jogosult, aki a munkájának elvesztését megelőző 3 évben legalább 360 napig munkában állt és nincs másmilyen munkaviszonya, valamint vállalkozói tevékenységet sem folytat.
2019. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!