Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meglévő három gyermek után...

Meglévő három gyermek után negyedik tervezése nélkül milyen családtámogatás vehető igénybe?

Figyelt kérdés
Családtámogatás 2019. Nekünk már meg van a 3 gyermek, a legkisseb októberben töltötte az első évét. a jelzáloghitel átvállalásról is lemaradtunk, 3 hónappal hamarabb lett meg gyermekünk. Van most valami az autóvásárlási támogatáson kívül amit igénybe tudunk venni anélkül, hogy negyedik gyereket vállalnánk? értem én, hogy a gyerekvállalást akarják ösztönözni, de én ha teljesítettem a "nemzeti tervet" mert már van három gyerek, akkor én nekem miért nem jár? vagy jár csak nem látom át rendesen?
2019. febr. 15. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Csok lakásvásárlásra, esetleg kamattámogatott/mentes hitel.
2019. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a CSOK-ot már igénybe vettük használt lakásvásárlás 2,2M Ft.
2019. febr. 15. 22:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kapsz családi adókedvezményt, összesen havonta 100 ezer Ft-ot.

A kicsi után két éves koráig kapsz még GYED-et, utána egy évig GYES-t. Utána még 5 évig GYET-et, ha nem mész vissza teljes állásban dolgozni. Plusz a családi pótlék, folyamatosan.

Új építésű lakás vásárlása esetén felvehetsz még 7,8 millió Ft vissza nem térítendő CSOK támogatást (a 10 millióból levonják a korábban felvett 2,2 milliót).

Lakásvásárlás esetén jogosult vagy a támogatott 10 millió Ft-os hitelre is.

Új, legalább 7 személyes autó vásárlása esetén kapsz 2,5 millió Ft támogatást.

2019. febr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az újonnan bejelentett 7 pontból mik vonatkoznak rátok:


1. NEM (10 milliós szabad felhasználású hitel)

2. IGEN (CSOK összegének emelése - felvehettek 32,8 milliót a 7,8 millió helyett!)

3. NEM (jelzáloghitel átvállalás)

4. NEM (SZJA mentesség)

5. IGEN (autóvásárlás)

6. IGEN (bölcsőde)

7. NEM (nagyszülői GYED)

2019. febr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!