Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befektetés mibe? Lakást...

Befektetés mibe? Lakást szerettem volna venni, de ez egyre kevésbé reális. Mibe tegyem a pénzemet? Kb 5 milla

Figyelt kérdés

jelenleg kb 5 millió forint tőkém van, ha mindent összeszámolok. 20 millió kölcsönt kaphatok a banktól, de már 25 milláért sem kapok normális panellakást Budapesten. És eddig nem is sikerült, mert akkora harc megy vevői oldalról. Arra gondolok, hogy mi van, ha belátható időn belül összeomlik a piac, és jobban járok azzal, ha kp-m van? vagy más biztonságos befektetésem? A fizetésem jelenleg nem rossz, szóval évente 2-3 millát félre tudok tenni, ha nagyon meghúzom a nadrágszíjat, bár hát ugye nem lehet erre alapozni, mert gyereket is szeretnék és nő vagyok, szóval nem tudom, meddig dolgozom még.

Mibe fektessek? valami másba (mibe?) vagy harcoljak tovább a lakásért? olyan adjon tanácsot, kérem, aki ért is hozzá legalább valamennyire.

Köszönöm szépen.



2019. febr. 17. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

1. Nem csak Budapesten lehet lakást venni.

2. Ha biztonságra vágysz, és nélkülözni tudod a pénzt 3-5 évig, akkor állampapír. Garantáltan az infláció felett kamatozik, így a pénzed értéke biztosan megmarad, sőt, egy picit növekszik is.

3. Ha bátrabb vagy, és tudsz rá időt szánni, akkor tőzsde. Ott semmire sincsgarancia, de ha ügyes vagy, hosszabb távon nagyobb hozamot tudsz elérni, mint a állampapírral.

2019. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha lakni szeretnél benne, akkor két fő lehetőség adódik:


1. Ahogy mondtad, veszel panelt hitelre. És termeled más profitját hiteltörlesztés és rezsifizetés címén.

2. Olyan házat veszel aminek lehetőleg nulla Ft/hó felé közelít a rezsije, vagy netán nulla Ft/hó. De rendelkezik számos bevételt termelő lehetőséggel. Például horgásztó, bérbe adható földek, erdőbefektetés, kiadható vendégszobák, vagy netán csak élelemtermelési lehetőség a családnak, stb. Ez is profit, csak a te zsebedbe vándorol és nem pedig pénzt vesz ki onnét. Plusz még szabad is vagy, nem kötnek számlafizetési és hiteltörlesztési kötelezettségek.


Én kipróbáltam mindkét lehetőséget, a 2. a jobb. Pedig azt vártam hogy a luxus élet városon lesz. Nekem nem jött be. De akik rajtam élősködtek, persze nekik bejött. De te tudod.

2019. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

én Budapesten dolgozom, és ennek a töredékét kapnám meg vidéken (talán a harmadát, ha kapnék egyáltalán munkát) ezért nem tudok igazából innen elmenni. elég speciális tudásom van, amit vidéken nem igazán tudok kamatoztatni. ezen kívül, mivel belátható időn belül gyereket szeretnék, a gyed stb se mindegy, hogy milyen fizetés alapján számolják ki.

Ezen kívül persze az is közrejátszik, hogy mindenkim a fővárosban él.

2019. febr. 17. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi az a speciális tudás, amiből évente 2-3 millát félre tudsz tenni Magyarországon?


Vagy szülőkkel élsz és nem kell fizetned semmit?

2019. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ritka nyelveket beszélek + angol felsőfok.
2019. márc. 7. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!