Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri megpróbálni itt laptopo...

Megéri megpróbálni itt laptopot venni?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos cég áron alul adna el nekem egy Macbook Pro-t. eBay-en is megtaláltam az accountjukat, ami 100% os feedback-kel rendelkezik. Leírtak mindent amit tudnom kell, és meg kéne írnom e-mailen a szállítási pontot, majd PayPal-on keresztül kifizethetem az összeget, ezek után elvileg elküldik az adott terméket. Szerintetek megér egy próbát? Ha adódna valami probléma, akkor PayPal-on keresztül visszaigényelhetem az összeget?

Ezen az emailen üzentünk: sales@dcs-computers.com



#vásárlás #PayPal #laptop #vissztérités
2019. febr. 17. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ebayen rendeled véd a vásárlói védelem. Ha nem küldik vagy nem azt küldik, vitába szállhatsz az eladóval és ha ő nem hajlandó az együttműködésre, az ebay visszahúzza a pénzed. Te meg nyomod nekik a negatívot. Viszont pontosan olvasd el a leírást, mert olyan hibát nem reklamálhatsz amit leírtak.
2019. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Viszont ez nem eBay-en megtlálhazó termék. Már ott lejárt, és csak a PayPalnak a “védelmére” lennék bízva. Mert náluk lehet fizetni így.
2019. febr. 17. 17:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg.

Valószínűleg a naivitásodat kihasználva a Paypal-fizetésnél azt kérné, hogy "friends & family"-ként küldjed a pénzt. Te jóhiszeműen megtennéd, hiszen szerinted- védve lennél a Paypal lennél. Csakhogy a védelem nem minden fizetési módra terjed ki. A "friends & family"-re pont nem terjed ki. Tehát utána bottal üthetnéd a pénzed nyomát, az "eladó" pedig röhögne a markába.


Én a helyedben nem kötnék üzletet eBayen kívül egy állítólagos eBayes céggel. Simán lehet, hogy visszaélnek egy létező bolt nevével.

Meglátásom szerint ebből 99% hogy jól nem jössz ki, ha belemész.

2019. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*szerinted védve lennél a Paypal által
2019. febr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennél sokkal kisebb érték esetében is megkértem az eladót, hogy tegye fel újra az eBayre, és küldje el a linket, én meg ott megveszem - úgy is történt.

Ha a te eladód erre nem hajlandó, akkor ez egy csalási próbálkozás volt.

2019. febr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez tuti kamu. Semmi akadálya nincs annak, hogy egy lejárt aukciót feltegyenek újra e-bayre.
2019. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És miért nem gyűjtöd össze a zsééét hogy ne áron alul vedd meg?

Imádom amikor elhiszitek hogy egy 700 ezres laptopot valahol áron alul megtudsz venni :DDDD

2019. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!