Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Ha utánvéttel veszek valamit és átvágnak, utána mi a teendő?

Ha átveszem a csomagot, kifizetem, és nem az van benne, amiről megegyeztünk (pl: egy fél tégla) utána mik a teendők?

Meg lehet akadályozni, hogy a tettes ne kapja meg a pénzét és az visszakerüljön hozzám?

Keress kérdéseket hasonló témákban: utánvétel, utánvét, posta, szolgálat, futár, GLS, átverés, csaló, csalás

febr. 19. 11:15  Privát üzenet  

A válaszok
Rendőrségen feljelentést teszel aztán vagy foglalkoznak vele vagy nem. Általában nem foglalkoznak vele, de ha meg igen, akkor könnyen elkapják a tettest.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont febr. 19. 11:20 Privát üzenet

Ha Jófogásról és más egyéb, értékelés nélküli helyekről vagy kamu webáruházakból vásárolsz, akkor megakadályozni nem tudod, ez nem olyan, mint az Ebay vagy a Vatera ( a Vaterán ugyanis van egy biztonságos vásárlás program).

Ha kis értékű (1-2 ezer ft), akkor levonod a tanulságot, hogy ilyen oldalról nem vásárolsz - ha nagyobb értékű, tízezres léptékű, akkor esetleg tehetsz feljelentést.

De ha kaptál valamilyen terméket, csak nem olyan, másolat, stb. akkor az meg a fogyasztóvédelemre vonatkozik

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont febr. 19. 11:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Esküvői fotós, ha szerződés kötés nélkül fotózott, majd utána egy elég nagy összeget mondott, váratlanul. Mi a teendő?
Beszeretnék lépni OTPdirekt-be online, minden adatot beírok, és utána kér egy SMS kódot amit nem kapok meg. Ilyenkor mi a teendő?
Ebay-n licitáltam, de csak utána vettem észre, hogy Magyarországra nem postáz az eladó. Ilyenkor mi a teendő?
Elhagytam a pénztárcám az összes iratommal együtt. MINDEN benne volt. Hogy kell utána járni a hivatalos dolgoknak, hogy újra meg legyen mindenem, ha nem tudom mivel igazolni...
Nemsokára elutazom külföldre, és ezalatt az időintervallum alatt jár le a diákom, vele együtt a TB-m. Mi a teendő ilyenkor a TB-vel? Hova kell mennem és az utazás előtt vagy utána?
A Lidlben diákmunkán mennyi kb. az órabér nettóban? És ha e-mailben regisztráltam, mennyi idő, míg megjön a szerződés, illetve utána mi a teendő?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!