Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent Magyarországon a...

Mit jelent Magyarországon a felső középosztály?

Figyelt kérdés

Ti hogyan jellemeznétek egy felső középosztálybeli családot?


Tehát nem az elitre gondolok, a vezérigazgatókra és hasonlókra, akiknek 500 négyzetméteres villájuk van és évente háromszor járnak nyaralni a Bahamákra, hanem a jómodú, de nem kirívóan gazdag középosztályra, ahová az átlag magyar tartozni szeretne, és amilyennek a "gazdag nyugati" átlagembert elképzeljük.


Írhattok bármit, pl. milyen ingatlan, mennyi megtakarítás, mekkora összvagyon, milyen autó, milyen nyaralás, havi kereset, hobbi, jellemző időtöltés, műveltség, milyen foglalkozás, stb.



2019. febr. 20. 18:38
 1/3 anonim válasza:
74%
Ez eleg valtozo lehet, de szerintem egy normalis csaladi hazban elnek, 4-5 szobaval, esetleg medencevel vagy valami hasonloval. Altalaban tobb (2-3) autoval rendelkeznek, nem feltetlenul a legujabb, legdragabb, de nyilvan nem also kategoriasak. Havi kerestetuk szerintem olyan 700-800ezer lehet. Evente 1-2x elmennek egy hosszabb nyaralasra kulfoldre, es kulturhelyeken szallnak meg (4-5 csillagos szallodakban). Hat a hobbi szerintem nem a penzugyi hattertol fugg, bar ugye ott vannak a tipikus “gazdagoknak valo” sportok, mint pl a golf, vitorlazas stb... Muveltseguket tekintve szerintem a tobbseg azert diplomaval rendelkezik, a mernokok peldaul igen jol tudnak keresni. En valahogy igy kepzelem el.
2019. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Keresetük*
2019. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, szüleim háromszobás lakásban laknak a városunk legjobb részén, egy autójuk van, évente egyszer mennek nyaralni, szerintem ez kb. átlag középosztály lenne, fizetésük átlaga alapján azonban benne vannak a felső jövedelmi decilisben. El nem bírom képzelni, hogy élhet, aki az alsó ötbe esik.
2019. márc. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!