Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy kg mennyibe kerül?

Egy kg mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Mindig is akartam venni pár kg gyémántot de sehol sem látom a pontos árát!Valahol azt írják ki hogy cukor és alatta ott van hogy 946 FT/kg,láttam olyat is hogy só és alatta van hogy 389FT/kg!AKOR MOST HÁNY FT 1KG GYÉMÁNT?Vagy ez esetleg bolttól függő?

2019. febr. 21. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb. 2,5 milliárd forint, de többféle gyémánt van.
2019. febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:

Nyilván bolttól függő. Illetve a gyémántnak az értékét nem csak, sőt nem elsősorban az össztömege adja. Az értékét meghatározza a színe, alakja, szimmetriája, arányai, meghatározza az értékét a tisztasága, az esetleges zárványok, belső feszültségek. A tömeg és az ár között sem lineáris a kapcsolat.


Ipari gyémántot (azaz inkább gyémánt port), akár már 30 000 Ft / kg ($0.021 / karát) áron is lehet venni.

Ezzel szemben adtak már el közel 60 karátos csiszolt gyémántot 83 millió dollárért is, az átszámolva 23,2 milliárd forint egy 12 grammos gyémántért, ami 1937 milliárd forint / kg, vagy ha úgy tetszik 1,937 billió forint / kg árra jön ki.

2019. febr. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem, te kevered a kristályt, a gyémánttal. :)

Ha só kristály kell egy kiló, akkor 389 -, bár biztos van ennél olcsóbb is, ha pedig kristály cukorból egy kiló, akkor 946-, de tuti ennél is van alacsonyabb áron. Bolt is, de lehet hely függő. Van, ahol egy-kétféle termék van, és akad ahol öt-tíz.

HA VALÓBAN gyémántot keresel, arra meg már válaszoltak előttem is. :)

2019. febr. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kristálycukor van már 150 Ft-ért is, kilehet fogni akciósan pl. Spar vagy Tesco.
2019. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!