Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bitcoin híres, hogy anonim....

A bitcoin híres, hogy anonim. Hogy lehet az, hogy kell pl: egy telefonszám de ha valaki illegális dolgot vásárol akkor mégsem tudják rábizonyítani?

Figyelt kérdés

Régebben is olvastam, hogy a bitcoin "azért jó" mert akár drogot is lehet venni érte és nem tudják, hogy ki a vevő.


Most meg azt olvastam, hogy kell hozzá egy telefonszám.

Pontosabban megnéztem, hogy mi is ez és be kell regisztrálni/ nyitni kell egy számlát ahol a pénz van.

De ahhoz meg kell egy mobil.

Legalábbis amikor a videóban az volt, hogy hogyan lehet berakni pénzt akkor úgy csinálták.


Akkor miért híres arról, hogy az alvilág és a sötét web ezt használja fizetőeszközként?


2019. febr. 21. 23:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Kamu mobilszámok nem olyan drágák a feketepiacon. 100-as csomagban veszel SIM kártyát, aztán eldobod, ha forró lesz a talaj.
2019. febr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Valamit rosszul értelmezhettél, ugyanis hogy Bitcoint tudj küldeni és fogadni, nem kell telefonszámot megadni, sem más személyes adatot.
2019. febr. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

ahhoz kell a telefonszám, hogy te bitcoint vásárolhass "hivatalos" forrásból(ami gondolom valamilyen brókercég). ennek meg ugye nyoma van...


persze vehetsz magánszemélytől is bitcoin-t "fű alatt", oda nem kell telefonszám...csak hát ugye az se teljesen biztos, hogy miután te átadtad neki a pénzt, ő ténylegesen fog-e neked adni bitcoint.

2019. febr. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Szóval ha nyitok egy ilyen számlát és úgy teszek rá pénzt, hogy valakinek odaadom a pénzt, majd ő elküldi nekem, akkor annak is van nyoma.

Őt akkor simán elővehetik, hogy nekem küldött pénzt!

2019. febr. 22. 16:47
 5/25 anonim ***** válasza:

de most te milyen számlát akarsz nyitni vagy mi van?


egy bitcoin tárcát bármikor tudsz generálni, anélkül, hogy bármit is megadnál...onnantól arra bármelyik másik bitcoin címről tud neked átküldeni...a két címből semmi nem derül ki, hogy ki volt a két fél...ettől persze nyoma az van a tranzakciónak...aztán az, hogy te a bitcoin címedet valahol publikálod, onnantól már társítható is hozzád...szóval nem tudom, mit akarsz pontosan megtudni vagy mitől rettegsz ennyire...

2019. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Pénzt akarok tenni egy olyan bitcoin számlára ami az enyém, de úgy, hogy ne derüljön ki, hogy az az enyém.


Ha a barátom pénzt küld akkor tudni fogják, hogy ő küldte és mivel ő autómatában telefon visszaigazolással tette be a pénzt így elég könnyen megtalálható vagyok!


Ezt, hogy lehet elkerülni?


A lényeg, hogy legyen egy bitcoin számlám amin van is pénzt, de sehogy ne lehessen megtudni, hogy az az enyém!

2019. febr. 22. 17:25
 7/25 anonim ***** válasza:
Ha nem mondod el senkinek, hogy egy Bitcoin cím a tiéd, akkor soha nem is fog kiderülni.
2019. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
48%

A Bitcoin nem anonim, hanem pseudonym. Egy Bitcoin címet tudsz generálni teljesen anonim módon, de a legtöbb mód ahogy rá tudsz rakni pénzt visszakövethető, ezért nem anonim.


Vannak bitcoin mixer oldalak amik "megkeverik" több ember coinjait, így utána már nem tudható melyik címhez melyik ember tartozik...


Vannak olyan kripovaluták amikbe ez bele van építve, pl. Monero, Dash, ezeket Bitcoinnal is lehet vásárolni.


"Akkor miért híres arról, hogy az alvilág és a sötét web ezt használja fizetőeszközként?"


Ezt a hozzá nem értők mondják, nem erre van kitalálva a Bitcoin.

2019. febr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%

"Akkor mire van kitalálva?"


Decentralizált, így köztes szereplőtől való függés nélkül tudsz fizetni online a világ bármley pontjára. Erre előtte nem volt lehetőség.


Itt van pl. valaki, aki egy köztes szereplővel kénytelen viaskodni, hogy hozzáférjen a saját pénzéhez:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..


Bitcoin használata esetén ilyen nem fordulhat elő.

2019. febr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

Az anonimitás csak egy jól hangzó mítosz. De ugye holdra szállás se volt, a Challenger katasztrófa merénylet volt, szóval hülyeségeket írni én is tudok, s akkor ezeket még nem is én találtam ki.

Vannak felszínes emberek akik ész nélkül mindent elhisznek aztán úgy terjesztik mintha utána jártak volna s nekik is sokan hisznek. Így terjednek a mítoszok, kónteók, stb-k.

2019. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!