Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Nem küldik vissza a garanciázott termékemet. Időnként nem is válaszolnak. Aki tudja, milyen jogaim vannak a helyzetben segitsen. Mit tehetek? Többi lennt!

Sziasztok!

Egy belföldön található, Budapesti, igen drága számitogepes periferiakkal foglalkozo uzletnek, visszaküldtem egy terméket, ugyanis meghibasodott. Mindez még tavaly nyár végén. Kezdetnek minden rendben ment jová lett hagyva a visszakuldes stb. 3 év garanciám volt rá. Azota huzzak halasszak. Többször előfordult már, hogy nem válaszoltak az e-mail-ekre/üzenetekre. Hozzáteszem biztos, hogy odaért a csomag, mert tudják jól miről van szó. Már azt is mondták, hogy feladják, de azóta sem érkezett meg. Minden üzenet, amit váltottam velük birtokomban áll lefotóztam a biztonság kedvéért. És a számla + a garilevél is. VISZONT! A postai feladólevél elkeveredett sajnos. Irtam a postának a napokban, hogy nem tudnánk- e ezt a pótolni, de ha nem akkor nem lesz semmi, amivel igazolni tudnám.

Mit tehetek? Többtizezer forintos cuccrol van szó, de a pereskedésre a fogyasztóvédelemnél gondolom a gatyám rámenne.

márc. 3. 14:01  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Ui: bocsi a helyesirasért, angol billentyuvel szenvedek.

# 1/3Időpont márc. 3. 14:03 Privát üzenet

Békéltető testület

Ingyen van

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont márc. 3. 20:09 Privát üzenet

Így van, békéltető testület. Alapból 15 napon belül törekedniük kell a javításra, de ez elhúzódhat 30 napra. Ezt követően igényelheted vissza a pénzedet.

Részletesen, békéltető felé jelzed, hogy vizsgálják ki, mindent csatolsz és ők állásfoglalást kérnek a cégtől. Ha valóban postázta, de mondjuk a posta lenyúlta, úgy a szerviz áll a postával kapcsolatban (hiszen ők adták fel neked a csomagot) és majd ők leharcolják. Könnyebb, ha értéknyilvántartva adják fel, de a plusz ktg miatt ez nem divat sajnos.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont márc. 6. 16:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A www.thecaroladamsfoundation. Org oldalról rendeltem, USA-ból cipőt, júni 30-án. Akkor kaptam egy visszaigazoló mailt, és azóta semmi, a leveleimre sem válaszolnak. Érdemes még várnom a csomagra?
Rockpince működik még mint webáruház? Nekem több mint 2 hónap alatt nem küldték ki a megrendelést és sem hívásra, sem üzenetre nem válaszolnak. Ügyfélszolgálat folyamatosan...
Ha írok az ügyfélszolgálatnak a rendelés lemondásáról, de nem válaszolnak rá és átadják a csomagot a futárnak mi a teendő?
Jófogáson miért nem válaszolnak a privát üzenetre az eladók, egyáltalán akkor minek hirdetnek ha válaszolni se tudnak?
Ti jártatok már úgy hogy rendeltetek valamit az interneten és egy másik csomagot kaptatok helyette? Ha ilyenkor írok e-mail-t akkor mennyi idő múlva válaszolnak a levélre, és mit tudnak tenni?
Ha írok egy levelet Amerikába, akkor válaszolnak is rá?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!