Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem egy eredeti cipőt de...

Vettem egy eredeti cipőt de utánna kiderült hogy kamu. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nos, egy facebookos csoportban vettem egy cipot és a hölgy eredeti áron adta el nekem a gond csak az hogy semmi nem bizonyítja hogy eredeti. Maximum annyi hogy mikor megkerdeztem hohy megvan e számlája azt mondta: megkeresem! Mit tegyek? Előre is köszönöm a válaszokat

2019. márc. 9. 09:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
25%

S ki az a bolond, aki eredeti áron vesz használt cuccot?

Besétálsz az egyik boltba, s megveheted ott is eredeti áron vagy megrendeled a netről egy hivatalosan üzlettől.


Egyébként el lehet menni a rendőrségre, feljelentést tenni, azonban nem fognak érdemben foglalkozni vele.

Ezután jöhetne a pereskedés de az is a te költségedre az elején és kell bizonyíték, hogy ő azt állította, hogy eredeti.


Máskor előre kell kérni a számlát, több fotót is a termékről, stb.

2019. márc. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem üzletszerűen kereskedik a hölgy, akkor a vásárlás adatait, körülményeit érdemes rögzíteni. Ha ez nem történt meg, akkor nem igazán bizonyítható, hogy mi történt.

Ha nem volt rá bizonyíték, hogy eredeti, és nem volt meg a blokk sem, akkor addig nem kellett volna átvenned, vagy pénzt adnod érte, míg ezeket fel nem mutatja.

Sajnos innentől majdnem veszett fejsze. Mennyivel vert át?

2019. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Az eredeti cipő 280 ezer Ft én 90 ezer Ft-ert vásároltam
2019. márc. 9. 09:43
 4/33 A kérdező kommentje:
És a hölgy postázta nekem a cipőt!
2019. márc. 9. 09:44
 5/33 A kérdező kommentje:
Tehát meg se néztem élőben
2019. márc. 9. 09:44
 6/33 anonim ***** válasza:
37%

"semmi nem bizonyítja hogy eredeti."


Én azért fontos dolognak tartom tisztázni, mielőtt bárhová is mennél: mi bizonyítja, hogy NEM eredeti?

Milyen jelei vannak, hogy nem eredeti?

Hogyan tudtad megállapítani?

Mert ha valaki pl. egy Martens bakancsra azt mondja, hogy nem eredeti, hát, az nehezen hihető... Nem lenne könnyű hamisítani - max, ha műbőr cipő, meg hát akkor ugye jelzés sincs benne elvileg - ilyen esetben igaz lehet.

2019. márc. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
37%

Hordatlanul árulta? mert akkor eléggé figyelmeztető jel kellett volna hogy legyen ez a hatalmas árengedmény... plusz a 90ezer az pont elég nagy pénz ahhoz, hogy személyes átvétellel vegyek meg valamit, ne postán. Ennyi pénzt mindenféle jöttmentnek nem adunk oda.

Ez tanulópénz volt.

Ő meg költse gyógyszerre, ha tényleg hamisat adott.

2019. márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Bármilyen cipőt lehet hamisítani minden platform tele van hamis cucokkal tehát akkor semmit nem tudok tenni ugye?
2019. márc. 9. 09:53
 9/33 A kérdező kommentje:
Úgy árulta hogy kétszer hordott de kihasználatlanság miatt eladja
2019. márc. 9. 09:54
 10/33 anonim ***** válasza:
37%
Levelezésed, hirdetés megvan neked elmentve? Mert a 90ezer már elég nagy összeg, hogy utánamenjen (jól tudom, hogy az értékhatár jelenleg 50ezer forint?). Ha ott van, hogy eredetinek árulta, akkor lehet csinálni valamit, de mindent neked kell bizonyítani, azt is, hogy a termék hamis.
2019. márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!