Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos a Wish-en...

Mennyire biztonságos a Wish-en bankártyával fizetni? Nem élnek vissza a kártya adatokkal?

Figyelt kérdés
2019. márc. 10. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Regisztrálj paypal-ra, és fizess azon keresztül. Biztonságos.
2019. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :) a PayPal regisztráció menetéről tudnál mondani pár szót? Mivel jár? Van e valami kötelezettség vele kapcsolatban vagy díja esetleg? Elnézést, de teljesen laikus vagyok ezen a téren.
2019. márc. 10. 19:05
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Úgy tudom, hogy a Wish csak a bankkártyás fizetést támogatja, és a Paypal-t nem. Amúgy biztonságos, nem használná senki ha lehúzná a rendszer a vásárlókat. Ehhez képest milliárdos forgalmat bonyolít le. Alapvetően egy híres piactér/webáruház sem tekinthető veszélyesnek, mert a saját megélhetésével játszik az oldal.
2019. márc. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Nincs díja. Ajánlom még az eBay-t vagy Amazont is, ha esetleg nem érkezett meg valami amit rendeltem, mindig visszafizették. Paypal-lal fizettem mindig és 3-4 napon belül megjelent a visszafizetett összeg, de ha átutaltam az is aznap átment. :)
2019. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor ezek szerint nem kell annyira megijedni ezektől az online vásárlásoktól. Csak hát annyi rosszat hall az ember, hogy olykor-olykor visszaélnek az emberek adataival.
2019. márc. 10. 19:59
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Wish vagy a Paypal fogja lerabolni a kártyádat, hanem ha vírus kerül az eszközödre vagy véletlenül adathalász oldalon adod meg az adataidat, feltörhetik a fiókodat.

Vigyázz az olyan levelekkel például, amik "biztonsági okokból" azt kérik, hogy a bennük lévő linkre kattintva lépj a fiókodba és egy Paypal-hoz hasonló hamis oldalra vezényelnek, hogy a jelszavad megszerezzék.

2019. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Wish-en még nem vásároltam, de ennek a menete úgy néz ki, hogy amikor a fizetésre kerül sor átirányít a bank linkjére. Tehát a banki adataidból semmit sem látnak a Wish-nél. A bankok is eleve ilyen rendszereket támogatnak, és nem egy akárki által programozgatott dologra adnak hozzáférést.


Másképp. A bakkártyáról és számláról csak úgy tudnak levenni pénzt, ha azt a kapcsolatot a bank jóváhagyja. És akármit nem enged belépni, csak adott és szerződött kapcsolatokat.

2019. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TappancsMancs ***** válasza:

És amit az előző válaszokban is írtak, az is még hozzá jön. Ha nagyon nagy cég nem teheti meg a trükközést.


Trükközni meg nem is lenne egyszerű nekik, mert a banki résznél te a bank oldalán és kapcsolatában vagy.


Egyéb bizonytalanabb oldalak esetén azt érdemes tenni, hogy egy online számlára tenni át az adott összeget, amin csak annyi van. És még igényelni is banknál sms értesítést minden utalásról, minden pénzmozgásról. Akkor még ha valahol variálnak, akkor sem történik meg a tranzakció, mert az sms-t azt te kapod meg.

2019. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:
Javítom kicsit. Az sms az ne csak értesítés legyen, hanem egy plusz kód, amivel jóvá kell hagyni a tranzakciót.
2019. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:

Ilyet:


"Az Internetes Vásárlás Ellenőrző SMS kód az Ön által megadott mobiltelefonszámra küldött biztonsági kód, amelyet interneten keresztül, bankkártyával kezdeményezett vásárlások esetén szükséges megadni a képernyőn, így garantálva azt, hogy az Ön jóváhagyása nélkül ne lehessen elektronikus fizetést kezdeményezni kártyájával."


Nem reste reklám, csak gyakorlati példa, nyilván a meglévő bankodnál fogod igényelni.


[link]

2019. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!