Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni sporolni....

Pilóta1212 kérdése:

Szeretnék megtanulni sporolni. Nagyjabol a fizetesem fele megy el a rezsire es a lakhatásra. Milyen otleteitek vannak?

Figyelt kérdés

2019. márc. 12. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Mikor még falun laktam a szülőknél, a következőképpen spóroltak, de maximális sikerrel: A ház akkoriban rezsimentes volt a villanyon kívül. A víz fúrt kutakból volt. A háztájiban a kenyéren kívül mindent megtermeltünk. Ott lakva mindig volt megtakarításom, nem is kevés.

Ha mindezt összehasonlítom a mai lakásommal, hát elég gyalázatos eredmény adódik, mert itt nem elég hogy mindenért fizetni kell, de jelentősen túlárazzák a szolgáltatók az árakat. Ahogy az élelmiszer sem olcsó. Itt meg még a meglévő megtakarításom is szép lassan feléltem. Úgyhogy valami gazdaságosabb lakhely jár az eszemben, mert az hogy mások profitját termelem a sok kiadással és számlafizetéssel, nem mondható jó érzésnek. Szinte úgy érzem tőle magam mint ha valami rossz társaságba keveredtem volna vagy mint ha alkoholra szórnám el a pénzt.

2019. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
Tele van a net ötletekkel. De szerintem neked nincs túl sok eszed hozzá, ha magadtól nem tudod beírni a google-be, hogy "spórolási tippek". Szóval szerintem engedd el ezt a dolgot...
2019. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
van egy másik (jobb) lehetőség is: Több pénzt kell keresni. Én sem tudok spórolni, mindent megpróbáltam. Inkább többet keresek :)
2019. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Mlmben nehéz is spórolni :-)
2019. márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

De, hogy a kérdésre is válaszoljak...


Elsőnek térképezd fel reálisan az összes bevételi lehetőséged s kiadásod, maxon. Ha nagyon nem megy, akkor 2-3 hónapig "kockás füzet", házipénztár, stb.


Abból készíts egy éves cash flow terv táblázatot pl. excellbe. Majd kezdetben monitoringozd havonta, később negyedévente.


A total összegeknél a záró egyenlegnél és a változónál látnod kell, mire számíthatsz éven belül, mint megtakarítás és tételesen( vagy csoportbontásban) láthatod, hogy mire mikor mennyit költesz, hol lehet engedni, hol kell visszavenni a kiadási oldalon, esetleg min lehet húzni még a bevételin.

2019. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem egyszerű.


1. Megjön a fizu.


2. Kifizeted a számlákat.


3. Beosztod a havi kajapénzt.


4. Ha klotyó papír meg ilyesmi kell veszel.


5. Mást nem veszel és nem jársz el szórakozni.

2019. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!