Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bérügyintéző és társadalombizt...

Bérügyintéző és társadalombiztosítási ügyintéző tanfolyamról valaki tud mondani pár dolgot?

Figyelt kérdés
Milyen területen lehet el helyezkedni? Aki esetleg ezt a tanfolyamot végezte el mennyire nehéz? Mennyire könnyű el helyezkedni ezzel a szakmával? Ilyen dolgok érdekelnek
2019. márc. 14. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Bérszámfejtési osztályon ha a cég igényli és nem kiszervezett, vagy ha nem a könyvelés végzi. Tb ügyintéző is lehetsz, ha a cég kifizetőhely, illetve az állami szférába. Valamint munkaügyi ügyintéző is lehetsz, szintén ha van igény rá a cégnél.

Nehéz elhelyezkedni vele, mert pénzzel dolgozik, rengeteg pénz megy át a kezén. Mindenhová több éves tapasztalattal keresnek embert. Nekem úgy sikerült, hogy egy nagy vállat HR üfsz osztályára vettek fel, bőven áron alul vállaltam a munkát kezdőként, de így tudtam megszerezni azt a tapasztalatot amivel tovább tudtam lépni. De ha ez nincs akkor ma valószínű én is sor mellett állok.

2019. márc. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Hát ez nem hangzik vmi jól. Pedig azt olvasni a legtöbb helyen hogy könnyű ezzel a szakmával el helyezkedni
2019. márc. 14. 17:47
 3/5 A kérdező kommentje:
És esetleg abba tudsz még segíteni hogy mennyire nehéz? Mik azok amik fontosak tanulás közben?
2019. márc. 14. 17:48
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Nehéz elhelyezkedni vele, mert pénzzel dolgozik, rengeteg pénz megy át a kezén.


Semmi pénz nem megy át a kezén.

2019. márc. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi pénz? Teljes felelősséggel tartozom a tb kifizetésekért, a bér utalásokat, a hóközi utalásokat, a leszámoltatásokat én intézem, én indítom. Ha dolgozói reklamáció vagy munkaügyi/tb ellenőrzés során kibukik egy hiba azért engem vesznek elő. Stresszes és felelősségteljes munka.

Hogy nehéz e? Nekem nem volt, viszonylag könnyen tudtam megtanulni a jogszabályokat értelmezni, és számolni a járulékokat, adókat. De azt nem tudom neked mennyire lesz nehéz.

2019. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!