Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A pékségeket miért nem büntetik?

A pékségeket miért nem büntetik?

Figyelt kérdés
Akármelyik pékségbe bemegyek, mindig kb. fele akkora terméket kapok, mint amilyet előre raknak. Szándékosan úgy készítik el, hogy a legelső a sorban lévő áru mindig nagyobb legyen, és helyette kapok a sor végéről egy fele akkorát. Ez árverés, és mindenhol ez folyik.

2019. márc. 16. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
2019. márc. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Csináltál valamit azon kívül, hogy kiírtad ide ezt a kérdést?

Szóltál a pékségben, hogy nem azt kéred?

2019. márc. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van rámutatni, melyiket kéred.
2019. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem kérhetett mást, mert nem volt más. A bemutató termék félrevezetően sokkal nagyobb adagnak tűnt azért az összegért.


Világosan leírta a kérdező, hogy csak a kínáló, bemutató termék volt nagyobb méretű. Ha könyörgött volna, sem kaphatott volna olyat, mert minden más sokkal kisebb volt.

2019. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

# 2

Biztosan pékségben dolgozol. Miért kellene minden áldott nap könyörögnöm, hogy legyenek szívesek azt a terméket adni, ami a sorban a legelső? Ezután a kasszás mindig olyan szépen néz.

Ha nem látnék szándékosságot a dologban, akkor rendben lenne, mivel emberek készítik a pékárut, de sajnos ez nem így van.

Ez egy jól bevált csalás, csak azt nem tudom, hogy lehet-e tenni ez ellen valamit, feljelenteni őket valahol.


Gondolom ti is jártok gyakrabban pékségekbe, és titeket is értek már hasonló tapasztalatok. Itt nem az történik, hogy egy tv reklámban bemutatnak valamit, és a valóságban kicsit máshogyan néz ki, hanem átverik a népet rendesen.

2019. márc. 16. 13:10
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Én is járok pékslgbe, de velem még ilyen nem volt.


Mondd azt, hogy vagy azt adja oda, vagy nem kérsz semmit.

2019. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
A pékárukbak sztendert súlya van, amit a magyar élelmiszerkönyv szabályoz... A mérete kb. attól függ mennyire baxott bele a pék a dagasztásba és a kelesztésbe. Pl. egy standard vizes zsemle 52-56 gramm között kell legyen, ha másként nincs feltüntetve. Ez lehet akkora is, mint az öklöm (nincs jól megkelve) és lehet akkora is, mint egy 500 grammos cipó (ha túlkelt). Ettől még a beltartalma ugyan annyi.
2019. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom hova jársz, de én nem tapasztaltam ilyet. Lehet rosszul látsz. Eleve sztenderd méretűek a pékáruk. Szabályozva vannak.
2019. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A sorban az elsőt nagyobbnak látod, mert közelebb van hozzád, illetve az üveg/műanyag kirakat nagyít is rajta!


Nekem is volt már ilyen vásárlóm, őrjöngött, földhöz vágta a táskáját és majdnem leköpött, de szerencsére nem volt jó a célzása :)


Mit lehet tenni az ilyen vadmacskával?

a) megütni nem lehet, belehalna a kis kormos

b) igazat adsz neki, azzal csak felhergeled és 10 rokont hoz magával legközelebb

c) megmérnéd a tömegét, de nem ismeri a mértékegységeket


d) egymás mellé teszed a 2 terméket, erre rácsodálkozik, hogy miért egyformák... Hova tettem az elsőt?????

Kijelenti, hogy "Ő ide többet nem jön!"

Ezt én külön megköszönöm neki :)


Kérdező téged is ilyen kis vadóc cicának tudlak elképzelni! Igazam van veled kapcsolatban? Kérlek javítsál ki, ha tévedtem valamiben, köszönöm!

2019. márc. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Előttem válaszoló:


Sajnos nem erről van szó, hanem tényleg úgy van, ahogyan leírtam. Lehet máshol, nagyobb városokban(pl. Budapest) nem csinálnak ilyet, de Szabolcs megyében több pékségbe is járok rendszeresen, és csalnak ezzel.

2019. márc. 20. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!