Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent pontosan a "számláz...

Mit jelent pontosan a "számlázási cím"? Ott kell fizetni?

Figyelt kérdés

Rendltem a netről, egy olyan oldalról, ahol már elvolt mentve egy lakcím, de időben észrevettem, mert most más helyre kellett rendelnem, átírtam, megrendeltem. Viszont mikor megkaptam a visszaigazoló emailt, abban az állt, hogy a szállítási cím az az, amit megadtam ugye, viszont a számlázásira meg a régit írta, mert valszeg figyelmetlenségből nem piáltam be, hogy megegyezik a szállítási és a számlázási címem...

Tudom, hogy az a számlázási cím, ahova a számlát viszik, oké, értem... volt fent 3 ilyen kérdés, de mindre csak ez a válasz jött, de ettől nem lettem okosabb. A szállítási címen lévő embernek kell kifizetnie a csomagot, vagy a számlázási címen lévőnek? Igazából ez az egy, amit fontos lenne tudnom.



2019. márc. 19. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen téves nyomon jársz.

A számlázási cím az, amelyek címre kéred kiállítani a számlát. Nem oda viszik, hanem az az adat szerepel a számlán. A számla a csomagban lesz.

Pl. a szállítást ide kéred:

Gipsz-Kovács Veronika, Alsólápos, Kurta utca 52. Ekkor ide fogja kivinni a terméket.

Miközben a számlázási cím: Gipsz Gáspár, Hajdupuszta, Sándor-tanya.

A számla is Alsóláposra fog menni a cuccal együtt, de a Hajdupuszta cím lesz rajta.

Ennek leginkább céges rendeléseknél van jelentősége.

A Banángörbítő zRT. székhelye Olcsóbanánfalu, Hámozó utca 142.

A számlát ide kell címeztetni. De te a görbítőgépet a Rohadtbanántöttös, Kis utca 52. telepre akarod szállíttani, akkor ezt adod meg szállítási címnek, de a számlán a székhely címe fog szerepelni.

2019. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát előfordulhat, hogy ennyire lassú a felfogásom XDD

Köszönöm szépen a választ, már világos.

2019. márc. 19. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!