Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megoldani?

Hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

Üdv.

18 éves vagyok, és az anyukám beteg.

Egyebek mellett többféle autoimmun betegséget diagnosztizáltak nála, melyek egyike sem gyógyítható, csupán “könnyíthető”.

Az egyik egy olyan betegség, aminek következtében a gerinc idővel elmeszesedik, megmerevedik, és mozgásképtelenné teszi az embert, de társulhatnak mellé izületi gyulladások, a szivárványhártya gyulladása, és egyéb szépségek.

Az állapota nem engedi meg, hogy fizioterápiára/rehabilitációra járjon, és minden típusú munkától el van tiltva.

Most 39 éves, de már a nővérem születése előtt elkezdődtek a gondok.

Annak ellenére, hogy papíron milyen állapotban van, otthon ugyanúgy ténykedik, tud rendesen menni, bár emelni nem igazán.

Reggel gyógyszerekkel kezd, este pedig azokkal zár.


Valamelyik nap ment egy film az RTL-en, amuben egy afrikai szafarin voltak a szereplők.

Apával, és anyával néztem. Apa megkérdezte anyát, hogy elmenne-e egy ilyenre, az ő válasza pedig egyből az volt, hogy “szerintem engem el sem engednének ilyen helyre”, “hány olyan oltást kellene beadatnom, amiket meg sem kaphatok”, majd hozzátette, hogy máshova viszont elmenne.

Apa ezután engem is megkérdezett, de csak annyit mondtam, hogy nem tudom, és inkább megkérdeztem anyát, hogy hova menne.

Santorinit mondta.

Elgondolkoztam mindkét válaszán, és azóta nagyon agyalok valamin.

Én jelenleg tanulok, és mellette dolgozom. Ez a fizetés azonban szinte nem is vehető figyelembe ahhoz, amin agyalok.

Elhatároztam, hogy anyát minimum egyszer elakarom vinni Santorinire.

Ehhez pénzre lenne szükségem.

A kérdésem az tehát, hogy hogyan tudnék gyűjtésbe kezdeni úgy, hogy teljesen hivatalos legyen?


Köszönöm, ha végigolvastad, és még jobban, ha hasznos válasszal is tudsz szolgálni.



2019. márc. 19. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha dolgozol, még ha kevés is a fizetésed elérhetővé teszi a célt. Tegyél félre valamennyit minden hónapban. Ha máshogy nem megy, lemondással. Pl. nem veszed meg azt a ruhát, amit szeretnél, vagy akár egy-egy tábla csokit/akármit kihagysz.

Ami meg van pénz, azt beteheted valami stabil megtakarításba, pl állampapír.

2019. márc. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a fizetés, amit suli mellett dolgozva kapok, nagyon kevés egy ilyen tervhez.

Alapból nem szokásom nagyon költekezni, nem esne, és nem is esik nehezemre nem megvenni dolgokat, de ez így nagyon sokáig tartana.

Tehát tartanám a kérdésem, hogy milyen módon tudnék hivatalos módon gyűjtésbe kezdeni

2019. márc. 19. 17:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Gofundme oldalon lehet gyűjtést kezdeni, de azt nagyon jó PR-es dumával kell előadni, hogy működjön és jöjjön a pénz.
2019. márc. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, mennyit keresel, de 200 ezer per főtől már van utazás Santorinire. Én diákmunkával már 16 éve is össze tudtam hozni havi 30-at. Manapság simán kereshetsz 70-80-at és ha nincs nagy költséged (albérlet, stb) akkor pár hónap alatt össze lehet hozni az összeget.


Ha hivatalosan akarod, akkor csak két dolog marad: vagy dolgozol többet, vagy eladsz valamit. Mert a vállalkozás gondolom nem játszik a költségek miatt. Ha pl készítesz és eladsz apróságokat (pl asztaldísz) azzal kereshetsz egy kicsit, de hivatalosan ahhoz is vállalkozónak kell lenned.

2019. márc. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
PR-es duma?
2019. márc. 20. 11:14
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként nem tudom, abban a 200k/főben mi van, de minimum 3, max. 4 emberről lenne szó.

Azaz kapásból 800k, ami havi átlag 30-al számolva nem néz ki jól, és ugye nem tudom, mi van benne.


Igazából nem néztem még utána, hogy milyen költségek vannak egyáltalán, hogy Santorinin milyen lehetőségek vannak, mivel érdemes menni, mennyi időre, stb...

Egyelőre az elhatározás van meg, hogy elakarom vinni anyát.

De az alap kérdés mindenhez az, amit itt feltettem.

2019. márc. 20. 11:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol most? Mi az, amihez értesz? Mert havi 30 ezer az nagyon karcsú még diákmunkával is.
2019. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kasszázok, mert itt nincs más lehetőségem suli mellett.

A fizum meg annak a függvénye, hogy mennyi műszakot kapok, és abból mennyit tudok vállalni úgy, hogy ne maradjak ki suliból, amit nappalin csinálok.

2019. márc. 22. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!