Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi kerül 1675Ft-ba egy külföld...

Mi kerül 1675Ft-ba egy külföldre ajánlva elküldött levél feladásába? Irreálisan magas árnak gondolom ezt, egy 5gr-os levélért. Így is sokba kerül minden de ez most kiverte a biztosítékot nálam. Ami sok az sok..

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Hát akkor gyalogolj ki külföldre és vidd a levelet személyesen. Az ingyen van.


Esetleg küldj egy emailt.

2019. márc. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Üdvözöllek Magyarországon!

Amúgy igen, valóban drága a Magyar posta - de ha neked kellene eljuttatni a célországba, valószínűleg Te sem tudnád sokkal olcsóbban (benzin/kerozin költség vagy vonat, karbantartás, fenntartás, munkások bére, stb)

2019. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
A sok kecsege, akik Kinabol rendelnek filleres dolgokat, ingyen dolgoztatjak a Postat, a nemzetkozi egyezmenyeknek megfeleloen, a cel orszagban a posta ingyen szallitja ki a kuldemenyt. Na ennek a koltseget a Posta valakivel meg fogja fizettetni, es ki lesz az? Az, akinek muszaj fizetnie barmilyen postai szolgaltatasert.
2019. márc. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon drága a magyar posta, de amit írsz még annyira nem vészes szerintem.
2019. márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Angliából hazaküldeni Magyarországra sokkal több mint 1576 forintnak megfelelő összeg. Szóval Nem is olyan drága a magyar posta
2019. márc. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért azt tedd hozzá, hogy ebből 1230 forint az ajánlott szolgáltatás ára. Tehát ha simán küldenéd, akkor 445 forintból kijönnél. Az USA esetében az ajánlott szolgáltatás semmit sem ér, mert már nem lehet a ragszámmal követni a küldeményt az USPS (amerikai posta)weboldalán. Korábban lehetett, de most már nem. Ha a ragszámodat beírod a Magyar Posta nyomkövetőjébe, akkor annyit fogsz látni, hogy mikor hagyta el Magyarországot a levél. Utána se kép, se hang. Szóval nem éri meg az USA-ba ajánlva küldeni semmit... (más, többnyire országok esetében még van értelme, mert látni a küldeménystátuszokat)
2019. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért nem elég 4-500 ft-ért simán feladni?

Nem értem.

Utána persze hogy lehet panaszkodni, hogy milyen drága.


Én hivatalos leveleket sem küldök ajánlva, kormányhivatal, NAV, eddig mindenki megkapta.


Tehát a sima levelet is megkapják.

Ha meg beüt a krach, az ajánlott is ugyanúgy elvész.

Most őszintén: szerinted jobban vigyáz rá a postás, vagy mi?

Max az aláírás miatt számít, pl. egy ügyvédi levél vagy vmi felszólító esetében.


De ha kint nem kapják meg, te elindítod majd a hivatalos utat, hogy nézzék meg, ki írta alá és mikor vette át?

Kétlem...

Meg az nem pár nap lesz, mire a magyar posta a külföldi postával ezt leboltolja. Addigra meg rég érvényét veszti az, ami miatt sürgősen kellett volna küldeni.

2019. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

2013-tól, Uniós határozat alapján, megszűnt a posta monopóliuma az 50 gramm alatti leveleknél. Próbálj olcsóbb lehetőséget keresni! Ha nem találsz, akkor két eset lehet: más szolgáltatónak nem éri meg, vagy még drágábban végzi ezt a tevékenységet.

Viszont, ha úgy érzed, hogy a postai díj felháborító, és úgy véled, sokan vannak így vele, akkor alapíts vállalkozást, végezd nyereséggel olcsóbban a szállítást, és még örülni is fogsz ennek a tapasztalatnak, mert elindít a jó megélhetés, netán a meggazdagodás útján.

2019. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Én valami 400 Ft-ot fizettem amikor az egészségbiztosításomat mondtam le Németországban és vissza kellett küldenem a kártyámat, 1-2 nap alatt megérkezett oda, sőt 4 nap után már megérkezett a válasz.


Tehát nem feltétlenül kell ajánlott, persze gondolom az garanciát jelent, de nem, szerintem nem drága a közel 1700 Ft.

2019. márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

7-esnek:

a sima levelet ne lehet kerestetni - az ajánlottat igen.

Ajánlott levél elvesztése esetén - ha bizonyítottan a posta hibájából veszik el - akkor van kártérítés.

11 éve adok el a vaterán - eddig egyetlen ajánlott levelem veszett el - sima viszont több is.

Igen a nagy számok törvénye alapján sokszor célbaér, de addig, amíg egy sima levelet minden további nélkül feltesz a postás a postaládák tetjére, ha nem találja, az ajánlottal ezt nem teheti meg.

Szóval simán el tud veszni a sima levél :-)

volt, hogy 8-10 levél volt a házunkban felbiggyesztve, néhány nem is abba a házba szólt. 2-3-at elvittem a helyére, de nem mindegyiket (nem, nem én vagyok a postás :D )

2019. márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!