Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek (? ) jófogáson, mit...

Átvertek (? ) jófogáson, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

A napokban rendeltem egy cipőt,nagyon megörütem neki mert a képeken szuper jó állapotban volt..aztán megjött és így ránéztem mondom ez replika..de még annak is rossz.

Arról nem is veszélve,hogy így még kicsi is,pedig elvileg a méretem.


Tudom,hogy buta voltam de nem volt olcsó (20k ezért eszembe se jutott hogy esetleg kamu)és máskor is vettem már jófogásról cipőt de azzal elégedett is voltam.

Becsapva érzem magam :(

Ilyenkor lehet tenni valamit?



2019. márc. 21. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

ha használtan hirdette, akkor kb. semmit. max te is megpróbálod valami baleknak eladni.


ha viszont újként hirdette és gyanús, hogy ezekkel kereskedik, és emellett nem nagyon akar semmiféle egyességbe belemenni, nyugodtan tehetsz apróbb utalásokat arra, hogy a NAV-nál örülnének neki, hiszen valószínűleg feketén kereskedik vele.

2019. márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

"Ilyenkor lehet tenni valamit?"


Lehet. Írsz az eladónak és megpróbálod megbeszélni vele, hogy visszaveszi-e - bár megmondom őszintén, se nem köteles, se nem valószínű, hogy vissuaveszi.

SZÁZSZOR leírtam már, hogy CSAK ÉRTÉKELÉSSEL RENDELKEZŐ eladóktól, oldalakról érdemes vásárolni.

A Vaterán pl. van egy biztonságos vásárlás program - ilyenkor ott jelezhetnéd az adminoknak.

A Jófogáson nincs ilyen, ott az árul, aki akar: vagy becsületes vagy nem. A Vaterán ellenőrzött felhasználó árulhat csak.

2019. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hirdetés szövege még megvan vagy vissza lehet keresni, akkor ott már el tudod dönteni, hogy a hirdetésnek megfelelő terméket kaptad-e. Ha a hirdetésben nem volt utalás a cipő tulajdonságaira, rákérdezhettél volna mondjuk te is. De azért általában arra figyelnek, hogy a hirdetés szövegének megfelelő képeket tegyenek fel és a leírás is tükrözze a valóságot.

Ha ebben nincs hiba, nem tehetsz semmit, mert te voltál figyelmetlen. Ha eltér a hirdetésben szereplő termék attól, amit te kaptál (kép, leírás, bármi), akkor először szerintem keresd fel az eladót, ha nem hajlandó kártéríteni, visszavenni, kompenzálni, akkor fogyasztóvédelem. Nem kell fenyegetni vele az eladót, egyszerűen csak feljelented, ennyi. És jelented az oldalnak is, hogy csaló az eladó.

2019. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát nyilván eredetiként volt hirdetve és a képek nem is tűnt gagyinak,csak egy dolog nem volt lefotózva amit figyelnem kellett volna..:( de nem is gondoltam rá


Nem kereskedő amúgy az eladó,nincs sok hirdetése..de midegy is,mert anyukámnak nagyon tetszik a cipő szóval neki adtam,úgyhogy meglett a helye


Legközelebb majd kevésbé leszek balek

2019. márc. 21. 19:34
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja és köszönöm a gyors válaszokat

Ment a zöld kéz!

2019. márc. 21. 19:35
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Azért érdemes lenne ezt is elolvasnod... Hasonló, de mégsem... ugyanis a vevő azt hitte, eredetit vesz - ugyanakkor az eladó nem is írta a hirdetésben, hogy eredeti.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2019. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anc ***** válasza:
100%
Így, hogy anyukádnak végül jó lett, legalább nem olyan rossz a sztori vége. :) Azért legközelebb tényleg inkább a vaterát vagy ebayt javaslom, nagyon sokat számít, ha látsz értékeléseket az eladóról!
2019. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!