Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elszámolhatott-e valaki,...

Elszámolhatott-e valaki, valamit és hol? Érdemes-e a fogyasztóvédelemhez esetleg a NAV-hoz fordulnom ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

2017.szeptember 7-én vettem egy központi fűtéses panelt,a fűtési szezon indulása előtt!.Egy évig üresen állt a lakás és egész télen takarékra volt állítva a fűtés,mégis kb.195.000.-volt az éves számla.Felvettem a kapcsolatot a leolvasó céggel és részemre korrektül megküldték az adatokat.A cég 20 egység fogyasztást mért 1 év alatt,az egész 45 lakásos házé össz.425 volt,ami HA EGYFORMÁN OSZTOM EL akkor lakásonként 9 egység ,durván 10.A szomszédaim átlag 120-140 ezret fizettek-mondjuk 10 egységre én pedig pontosan 195 ezret-HA AZ ENYÉM IS 10- és ők ott is laktak,tehát volt melegvíz és fűtés használatuk(Ebből adódóan biztos hogy nem 10 egységet fogyasztottak,ha én az üres lakásra 20-at kaptam).Az idevágó Főtáv passzus szerint,ha nem az éves leolvasáskor történik az adás-vétel(májusban),akkor direkt elszámolást alkalmaznak,nem a leolvasott értékeket nézik.Kérdem én akkor:

1,Az előző tulajdonosnak miért utalhattak vissza 16 ezret a májustól-szeptember elejéig terjedő NYÁRI időszakra,(én erre az időszakra 2018-ban havi 7500.-at fizettem havonta!)ha nem az elosztó szerint számoltak?

2,Ha az ő fogyasztását ki tudták számolni,akkor az én fogyasztásom (a fűtési szezon beindulta előtt vettem meg) miért nem tudták?

Az adott ingatlan társasház,CC energetikai minősítéssel,tehát dryvitolt és korszerű ,új thermo ablakokkal szerelt.

3,Az miért lehet hogy rokonaim tökéletesen ugyan ilyen paraméterekkel rendelkező lakásban laknak nagyjából 150 méterre és éves szinten cirka 100 ezret fizettek a lakásban lakva?A másik rokonom 145 ezret fizetett éves szinten egy ugyan ilyen lakásra-de az nem is dryvitolt panel!-én pedig 180-200 ezret úgy hogy üresen állt a lakás?Hozzá teszem nem csővel fűtő vagyok,tehát nem voltak lezárva a lakás radiátorai,csak 1-2-es fokozaton mentek és temperáltam a lakást...

4,A költségelosztó 1 egységnyi fogyasztása az 1 GigaJoulnak felel meg?Mert ha igen ,akkor a leolvasó által megadott 20 egység dupláját számlázta ki nekem a Főtáv egy évre.

Ja a hab atortán és azt hiszem ez a lényeg...A leolvasó cég egységnyi adatokat küld meg-DE NEM A FŐTÁVNAK!-hanem a közös képviselőnek!Aki ez után olyan értéket továbbít a Főtávnak,ami neki tetszik...Már más lakó is panaszkodott a fűtésszámlája miatt...Bonusz:2018-ban a lakást legálisan-közjegyzői szerződéssel- kiadtam albérletbe.Az új lakó,aki a szomszéd-energetikailag korszerűtlenebb!!!- házból,egy ugyan ilyen lakásból költözött ide,mindjárt szóvá tette a magas fűtésszámlát.Ott kb.az 1/2-ét,1/3-át fizette az itteninek éves szinten...Miután 2019.jan.1-ig az SZJA tv.17/3 § törvény értelmében a rezsi is SZJA köteles ,így tavaly nem csak az új albérlők,de én is meg lettem károsítva.A magasabb rezsikölség/fűtés költség miatt,több SZJA-t kellet befizetnem.Ha megindokolom,hogy miért fizethettem több SZJA-t,akkor a NAV is utána fog nézni vajon az elszámolásnak?Lehet jó lenne..Részemről minden legális,nincs mitől tartanom,de gyanítom vannak akik a házban nem fizetnek vagy kevesebbet és rajtunk csattan az ostor ,becsületesen fizetőkön..Bízom benne ,hogy már nem sokáig.



#Főtáv #költségmegosztó #Társasház fűtése
2019. márc. 21. 20:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A NAV-nak a Te saját "polgári" jogvitádhoz nem sok köze van.


Mindenféleképpen a szolgáltatónál, valamint a közös képviselőnél kell verned az asztalt, hogy rendeződjön a gondod.

2019. márc. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!