Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » PEST elemzést csinálok egy...

PEST elemzést csinálok egy fiktív informatikai mikro vállalatról. Milyen szempontokat tudnátok mondani általánosságban, ami jelenleg is igaz?

Figyelt kérdés

A cég fő profilja webhosting, weblap készítés.

Mondok példát a gazdasági faktorhoz:

• A piaci környezet megköveteli a folyamatos trendkövetést, innovációt, melynek a

vállalkozás megfelel vagy

• A vállalkozás erőforrásigénye nem magas, előteremthető

Hasonló dolgokra lenne szükségem mind a négy szempontból. (Politikai, gazdasági, szociokulturális, technológia) Várható törvény, vagy várható technológia fejlődés, stb. ami befolyásol majd egy ilyen informatikai vállalkozást.



#informatika #PEST elemzés
2019. márc. 22. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem itt senki nem akarja a házid megcsinálni.
2019. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem a házim kell megcsinálni, csupán egy két ötletre van szükségem, olyanoktól akik jártasak ebben a témában. Nem is kell megfogalmazni. Csak pl mond egy olyat, hogy jön az 5G, máris tudom, hogy technológia fejlesztésre lesz szükség.
2019. márc. 22. 16:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Én se fogom helyetted megírni a házidat, de inkább még most felhívom a figyelmedet, hogy rossz úton jársz. A PEST/STEEP/PESTEEL analízis, tulajdonképpen mindegy, melyiket csinálod, egy makrokörnyezeti elemzés. A gazdaságnál olyan tényezőket vegyél figyelembe, mint pl. GDP, infláció, munkanélküliség, kormányzati kiadások, fizetőképes kereslet... ilyesmik. Az általad említett példák nem jók, az előbbi inkább egy iparági elemzés része, utóbbi pedig egy gazdálkodási kérdés, nem elemzés tárgya.

Mint említettem, elég sokféle verziója van, a fentieken kívül még STEP, PESTEL, PESTLE, STEEPLE módszerről beszélhetünk. Ha ezerke rákeresel neten, magyarul is fogsz segítséget találni, angolul meg tonnaszám.

2019. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!